Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 20 czerwca. Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała
przewiń w dół
09/01/2017 - 12:15

Stawiarski do Nowaka: Kiedy Pan wybuduje ten most?

Samorządowcy Chełmca nie odpuszczają w sprawie budowy obwodnicy wzdłuż wałów dunajcowych, czyli 8-kilometrowej trasy od Brzeznej do nowego mostu zabełeckiego na Dunajcu.

Przed paroma dniami informowaliśmy o skardze wójta Stawiarskiego do premier Beaty Szydło na podział środków w ramach Regionalnego Program  Operacyjnego Województwa Małopolskiego, w dziale - drogi o znaczeniu subregionalnym.  Gmina Chełmiec starała się z tej puli o 26 mln zł na "obwodnicę Stawiarskiego", ale jej wniosek, z niewiadomych względów, został odrzucony   

Dziś nowa odsłona: list Bernarda Stawiarskiego do Ryszarda Nowaka z 4 stycznia tego roku. W swoim piśmie Stawiarski przypomina prezydentowi Nowego Sącza o podpisanym z wielkim hukiem 12 czerwca 2015 r. (zdjęcie obok) listu intencyjnego w sprawie budowy razem i pospołu "obwodnicy wzdłuż Dunajca"

"Gmina Chełmiec, jak Pan Prezydent wie, jest już w posiadaniu zarówno koncepcji przebiegu obwodnicy od Kurowa aż po rondo w Brzeznej, posiada również prawomocną decyzję środowiskową wykonaną w oparciu o te koncepcje. Zgodnie z w/w dokumentami, jak również biorąc pod uwagę szereg rozmów jakie toczone były na temat tej koncepcji,  Nowy Sącz zobowiązał się do stworzenia projektu budowlanego nowego mostu na rzece Dunajec pomiędzy miejscowościami Świniarsko i Nowym Sączem" - przypomina Stawiarski, podkreślając, że taka przeprawa byłby naturalnym łącznikiem pomiędzy planowaną obwodnicą a miastem, czego Nowak nigdy nie kwestionował.

"Zwracam się w związku z tym do Pana o ustalenie harmonogramu działań ze strony Urzędu, którym Pan kieruje, określających terminy realizacji wspomnianego projektu budowlanego" - stawia wójt kropkę nad i.

Warto przypomnieć, że już 3 stycznia prezydent Nowego Sącza na stronie urzędu opublikował oświadczenie, w którym stwierdza, że...

Trwają prace nad opracowaniem nowej koncepcji budowy "Obwodnicy wzdłuż Dunajca" tzw. Węgierskiej Bis. - Po analizie obecnej sytuacji, zmieniamy koncepcję. Bezsensownym byłoby uparte dążenie do tego projektu sprzed lat. Po powstaniu Obwodnicy Zachodniej budowanie po drugiej stronie Dunajca bardzo kosztownej drogi równoległej jest nieuzasadnione. W takim wypadku wystarczy połączyć się przeprawą przez Dunajec na drugą stronę. Dzięki temu rozwiązaniu obniżymy koszty, osiągając zakładany efekt. Mamy czas by opracować najlepsze rozwiązanie. Koncepcje, które były nie są już ani aktualne, ani uzasadnione komunikacyjnie i ekonomicznie.
(HSZ)
fot. JB

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.Dziękujemy za przesłanie błędu