Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 24 września. Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny
20/10/2017 - 18:00

Rondo na Sucharskiego prawie gotowe. Kiedy pojadą tamtędy kierowcy? [ZDJĘCIA]

Przebudowa skrzyżowania ulic Barskiej, Sucharskiego i Hallera, gdzie powstaje nowe rondo, idzie pełną parą. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem kierowcy pojadą tamtędy już w połowie listopada.

Na budowie praca wre. Wielka koparka sypie żwir w pierścień prawie gotowego ronda.

Obok, na ulicy Sucharskiego uwijają się brukarze, którzy kładą nową kostkę na chodniki.

Przybędzie także nieco ulicznej zieleni, bo pojawiły się świeżo posadzone drzewa.

Chodniki przy ulicy Hallera, są już prawie gotowe. Najbardziej zadowoleni są rowerzyści, bo jest także wydzielona ułożona z czerwonej, brukowe kostki ścieżka dla amatorów dwóch kółek.

Nie brak kontestatorów, którzy twierdzą, że budowa ronda u zbiegu ulic Barskiej, Sucharskiego i Hallera to zbędna inwestycja

- Na tym skrzyżowaniu ruch odbywał się płynnie i nigdy nie było korków - komentuje w mediach społecznościowych mieszkaniec miasta. - W Nowym Sączu jest kilka miejsc, gdzie potrzebne są ronda, ale nie tam.

Zanim budowa nowego ronda ruszyła, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg Grzegorz Mirek wyjaśniał w rozmowie z Sądeczaninem, że tam, gdzie jest to możliwe, w miejskich ruchu ulicznym lepiej likwidować sygnalizację świetlną i budować ronda.

- To nie tylko bezpieczniejsze rozwiązanie, ale także bardziej przepustowe - tłumaczy szef miejskich drogowców. To nowe rondo, ograniczy też prędkość ruchu, dzięki czemu będzie bezpieczniej.

Jak zapewnia Grzegorz Mirek, wszystkie prace na budowie idą zgodnie z planem.

- Gotowe są już krawężniki i obrzeża podbudowy. Teraz trwa układanie nawierzchni chodników i pierścienia ronda.  Została też położona warstwa wiążąca nawierzchni asfaltowej. 

Inwestycja, która kosztuje 1,2 mln złotych, ma być zakończona w połowie listopada. 

[email protected] Fot. J.M

Nowe rondo u zbiegu Sucharskiego, Hallera i Barskiej w Nowym Sączu na ostatniej krzywej

Rondo u zbiegu Sucharskiego, Hallera i Barskiej w Nowym Sączu ma być gotowe w połowie listopada 2017.
Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.

Na zewnątrz coraz chłodniej. Jak oszczędnie palić w piecu i w dodatku tak, by spalać większość szkodliwych substancji? Radzi mistrz kominiarski Tomasz Szołdrowski


Dziękujemy za przesłanie błędu