Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 21 maja. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
przewiń w dół
17/04/2017 - 05:05

Remont na autostradzie A4 koło Staniątek przesunięty

Prognozowana przez synoptyków niekorzystna aura pokrzyżowała plany drogowcom. Zaraz po świętach, we wtorkowy poranek, miał ruszyć remont na autostradzie A4 w Staniątkach. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przesunęła prace na noc z wtorku na środę.

Drogowcy przebudują fragment autostrady A4 między Krakowem a Brzeskiem. W pierwotnych planach miał tam być punkt poboru płat. To dlatego jest tam wielki betonowy plac z odwadniającymi rynnami, co powodowało, że od kilku lat kierowcy musieli w tym miejscu zwalniać.

Przeczytaj też Sądeczanie chcą sądeczanki

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zdecydowała jednak, że opłaty będą tam pobierane w inny, bardziej nowoczesny sposób. Plac zostanie więc zlikwidowany, a w tym samym miejscu zostanie wybudowana tradycyjna  droga.

Przetarg trwa, wykonawca nie został jeszcze wyłoniony. Umowa jest przewidziana na koniec tego roku - mówił w wypowiedzi dla Radia Kraków Szymon Huptyś, rzecznik prasowy Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa.

Przeczytaj też Rusza remont autostrady

Wedla zapewnień resortu,  niezależnie od tego, jak opłaty będą pobierane, system zacznie działać najpóźniej z początkiem listopada przyszłego roku.

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przebudowa autostrady w Staniątkach  to koszt 9 milionów złotych. Dlaczego więc wcześniej kilka milinów zostało wydanych na budowę placu, który ostatecznie nie zostanie wykorzystany.

- Inwestycja była planowana kilkanaście lat temu i dostosowana do ówczesnych warunków. Teraz  ruch na autostradzie jest większy - tłumaczy Iwona Mikrut, rzecznik prasowy małopolskiego oddziału GDDKiA.  Plac będą mogły jednak wykorzystywać służby ratownicze, w razie wypadku, a także pojazdy zarządców drogi.

Roboty drogowe na A4 miały ruszyć we wtorek rano. Jednak z powodu niekorzystnych prognoz synoptyków  i poświątecznych korków prace zostały przesunięte na noc z wtorku na środę. Od połowy przyszłego tygodnia kierowców czekają utrudnienia Muszą pojechać małym objazdem, który poprowadzi przez pusty betonowy plac.

Remont, wedle zapowiedzi drogowców, zakończy się w połowie czerwca.

(ami), fot A.M