Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 czerwca. Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
przewiń w dół
05/01/2017 - 13:15

Rekrutacja do ZUS: To kpina jak oni ludzi traktują!

Wciąż brak zgody centrali ZUS na zatrudnienie kandydatów do pracy w Centrum Obsługi Telefonicznej (COT), jaki ma powstać przy sądeckim ZUS. „Tego typu postępowanie instytucji publicznej to żart i kpina z ludzi biorących udział w rekrutacji” – pisze pan Damian z Nowego Sącza (nazwisko do wiadomości redakcji).

Nadal nie wiadomo kto zostanie zatrudniony w COT. Przed Sylwestrem pisaliśmy, powołując się na rzecznika regionalnego ZUS w Krakowie, że listę szczęśliwców wysłano do Warszawy, gdzie zostanie  podjęta ostateczna decyzja.

Informowaliśmy też, że do 56 etatów aspirowało ponad 477 osób z Nowego Sącza, Grybowa, Krynicy, Piwnicznej i okolicznych gmin.   

Test i rozmowy kwalifikacyjne odbyły się w pierwszej połowie listopada. Wyniki rekrutacji miały być ogłoszone do dwóch tygodni, a etaty od 1 grudnia. Minął grudzień, już prawie dwa tygodni po Wigilii, a nadal nic nie wiadomo. Młodzi ludzie, bo tacy głównie marzyli o pracy w ZUS, tracą cierpliwość. Pewnych swego jest tylko 8 pań, które wcześniej odbyły staż w ZUS.   

Oto mejl jaki otrzymaliśmy od pana Damiana:

„Lokalny ZUS ma związane ręce. Tłumaczy się, że czekają na decyzję z centrali. Reasumując: to że wysłali listę do centrali niczego nie zmieniło, na dzień dzisiejszy nikt nie wie czy się zakwalifikował. Ok, Centrum ma powstać na wiosnę, to dość odległy termin. Podczas rekrutacji mówiono, że będzie szkolenie 3- miesięczne zimą, czy też w trakcie wiosny?

Myślę, że tego typu postępowanie instytucji publicznej to żart i kpina z ludzi biorących udział w rekrutacji” – uważa nasz Czytelnik.

Pan Damian przysłał  nam linka do BIP sądeckiego ZUS, z  którego wynika, że z punktu widzenia przepisów wszystko jest OK. Ustawodawca nie wykazał się niestety empatią: co się  dzieje w sercu młodego człowieka, który od ponad miesiąca trzymany jest w niepewności: dostanę tę robotę, czy nie dostanę?    

Zgodnie z Art. 74f. 1. ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych lista kandydatów zostanie opublikowana w terminie 14 dni od dnia zatrudnienia wybranych kandydatów.

Zatrudnienie nastąpi po otrzymaniu zgody z centrali Zakładu i po uzgodnieniu warunków zatrudnienia z wybranymi kandydatami.

„Art. 74f. 1. Informację o wyniku naboru upowszechnia się w terminie 14 dni od dnia zatrudnienia wybranego kandydata albo zakończenia naboru, w przypadku gdy w jego wyniku nie doszło do zatrudnienia żadnego kandydata.”

(HSZ)

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.Dziękujemy za przesłanie błędu