Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 lutego. Imieniny: Małgorzaty, Marty, Nikifora
13/03/2018 - 15:50

Producenci z Sądecczyzny ruszają na Wschód. Czy drogę przetrze im Forum Europa-Ukraina Berdychowskiego?

Ponad tysiąc gości z prawie trzydziestu krajów, debaty, prezentacje raportów analitycznych i wykłady, trzystu prelegentów i pasjonujący temat „Stowarzyszenie z Unią Europejską i co dalej?”. W Jasionce pod Rzeszowem ruszyło Forum Europa-Ukraina, jedna z siostrzanych konferencji Forum Ekonomicznego w Krynicy. Dla lokalnych producentów z Sądecczyzny do okazja do nawiązania kontaktów biznesowych.

Jednym z głównych tematów dyskusji w trakcie forum będzie modernizacja i rozwój potencjału Ukrainy oraz kierunek i tempo przeprowadzanych tam reform. Uczestnicy paneli oraz zaproszeni goście postarają się odpowiedzieć na pytania, czy Ukraina wykorzysta możliwości, które daje współpraca z UE i innymi krajami, jakie kroki powinien podjąć Kijów i jego europejscy partnerzy, żeby zapewnić stały rozwój kraju i jego integrację z Zachodem.

Czytaj Zygmunt Berdychowski przeciera Ukrainie drogę do zjednoczonej Europy

W konferencji bierze udział ponad tysiąc gości z prawie 30 krajów. Przewidziano 50 paneli dyskusyjnych, na których wystąpi łącznie ponad 300 prelegentów. W czasie dyskusji poruszone zostaną zagadnienia związane z biznesem, gospodarką, integracją europejską i reformami na Ukrainie, polityce międzynarodowej oraz ze społeczeństwem.

Honorowy patronat nad forum objął marszałek Sejmu Marek Kuchciński, który będzie także gościem specjalnym debaty plenarnej "Stowarzyszenie z Unią Europejską i co dalej?".

Czytaj też Sukces i odsądzanie od czci i wiary czyli Forum Berdychowskiego

Wśród gości konferencji będą też wicemarszałkowie Sejmu: Beata Mazurek i Ryszard Terlecki, a także minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński, minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk, minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz, wiceminister oświaty i nauki Ukrainy Yuriy Rashkevych oraz wiceminister polityki informacyjnej Ukrainy Dmytro Zolotukhin i wiceminister spraw zagranicznych Ukrainy Wasyl Bodnar.

Najważniejszym wydarzeniem towarzyszącym Forum będą organizowane już po raz drugi Targi Wschodnie w Rzeszowie, w których wezmą udział wystawcy z Europy i Ukrainy. Otwarte dla szerokiej publiczności będą nie tylko możliwością przedstawienia flagowych produktów i projektów, która zaowocuje w umocnienie pozycji na rynku, ale także wspaniałą okazją do nawiązania kontaktów handlowych i wymiany doświadczeń.

[email protected] 

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2018