Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 20 listopada. Imieniny: Anatola, Edyty, Rafała
06/12/2017 - 06:40

Prawdziwy cud się stał na ulicy Kamiennej w Nowym Sączu [WIDEO] [ZDJĘCIA]

Po latach proszenia, błagania i wydeptywania urzędniczych korytarzy wreszcie wynurza się z ziemi…chodnik na Kamiennej w Nowym Sączu. - Cud się stał na naszej ulicy - mówią z przekąsem mieszkańcy okolicznych domów, których oczekiwanie na inwestycję zamieniło się w liczącą kilka lat telenowelę.

- Kiedy pod koniec listopada, po interwencji Sądeczanina usłyszeliśmy zapewnienia, że budowa chodnika ruszy za kilka dni, pomyśleliśmy, że to tylko kolejne obiecanki cacanki, a tu stał się cud. Chodnik naprawdę wychodzi z ziemi - mówią mieszkańcy ulicy Kamiennej, którzy o inwestycję przez całe lata prowadzili prawdziwe boje.

Czyta też Naznaczona tragediami ulica w Nowym Sączu bez chodnika. - Czy znowu musi dojść do nieszczęścia, żeby się nad nami zlitowali? - pytają mieszkańcy

Na poboczu jezdni, za mostem na Kamienicy, w kierunku obwodnicy, pojawiła się potężna koparka. Budowlańcy się uwijają, choć spadł śnieg.

- Przy pracach ziemnych to nie ma znaczenia - tłumaczy operator koparki. - Robimy teraz podbudowę. Śnieg może nam tylko pokrzyżować plany, kiedy będziemy się zabierać za budowania nawierzchni z kostki brukowej. Ale podobno ma się ocieplić.

Pogoda to teraz na Kamiennej rzecz strategiczna.

- Może aura okaże się łaskawa i szybko nam tę kostkę położą - mówi Bogdan Stojda, który przygląda się jak zwały ziemi powoli zapełniają niewielką skarpę mającą się wkrótce zamienić w bezpieczne miejsce dla pieszych.

Wedle zapewnień firmy, która chodnik buduje, inwestycja ma być zakończona do końca grudnia.

Czytaj też Chodnik przy Kamiennej. Już miał być, a dalej go nie ma. Ludzi szlag trafia

Ulica, która stanowi wylotową drogę z miasta, w kierunku Kamionki Wielkiej, jest bardzo ruchliwa, a pobocza praktycznie nie ma. To tutaj kilka lat temu pod kołami samochodu zginęła sześcioletnia dziewczynka. Inna, została potrącona przez autobus, czekając przy przejściu dla pieszych.

Mieszkańcy Kamiennej chodzili, prosili, błagali i wydeptywali urzędnicze korytarze. O pomoc prosili też dziennikarzy Sądeczanina. Wreszcie, wspólnymi siłami, udało się.

[email protected] fot.J.M

Wreszcie ruszyła budowa chodnika na ulicy kamiennej w nowym Sączu

Bój mieszkańców o budowę chodnika trwał kilka lat
Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.
Ustępujący prezydent Ryszard Nowak nagrodził najlepszych nowosądeckich sportowców i ich trenerów:


Dziękujemy za przesłanie błędu