Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 grudnia. Imieniny: Albiny, Sebastiana, Zdzisławy
07/03/2018 - 15:00

Piwniczna-Zdrój: Weterynarz potrzebny od zaraz! Apel samorządu idzie w Polskę

Piwniczna-Zdrój oferuje pomoc każdemu weterynarzowi, który będzie chciał prowadzić praktykę na terenie gminy. Co się dzieje?

Zobacz też: Piwniczna-Zdrój: Gmina będzie zgazyfikowana?

Jak wyjaśnia burmistrz Zbigniew Janeczek o pomoc w „ściągnięciu do Piwnicznej-Zdrój weterynarza zgłosili się do gminy sami mieszkańcy a jest ich około 13 tysięcy w 3 gospodarstwach rolnych i domowych.

 – Już od dawna nie ma w Piwnicznej weterynarza i mieszkańcy muszą jeździć ze swoimi zwierzętami do Muszyny albo Starego Sącza, od których dzieli nas około 25 kilometrów   -obrazuje uciążliwość tej sytuacji. Oczywiście największy problem mają posiadacze zwierząt gospodarskich, dla nich taki dojazd to prawdziwa gehenna.

Weterynarz, który wcześniej działał w mieście po prostu zamknął gabinet.

Zobacz też: Piwniczna-Zdrój/Czercz: Przedszkole będzie gotowe w 2020. Jak będzie wyglądało? [ZDJĘCIA]

- Nie wiem, czy to było z powodu wieku czy może z przyczyn ekonomicznych, ale dziś zapraszam do siebie, do gabinetu burmistrza każdego, kto mógłby pomóc w założeniu przychodni weterynaryjnej na terenie gminy. Jesteśmy nawet w stanie zaoferować pomieszczenia na ten cel choćby pomieszczenie przy pogotowiu. Zapraszamy a pomożemy jak możemy w założeniu takiej działalności – komentuje burmistrz a na stronie internetowej, w specjalnym ogłoszeniu, zaznacza, że mieszkańcy gminy ucieszą się nawet z małej fili przychodni, która gwarantowałaby w tygodniu chociaż kilka godzin przyjęć.

Szczegółowe informacje można znaleźć pod adresem http://www.piwniczna.pl/pl/234/3113/zaproszenie-do-utworzenia-gabinetu-weterynaryjnego.html

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne sadeczanin.info

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.
Radni Iwona Mularczyk i Wojciech Piech o planowanych zmianach nazw nowosądeckich instytucji:


Dziękujemy za przesłanie błędu