Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 23 kwietnia. Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
przewiń w dół
Data Publikacji: 
15/03/2017 - 21:15

Nowy wiadukt na Zielonej: dwa pasy ruchu o szerokości 3 metrów i dwa 2-metrowe chodniki

Do kwietnia 2018 roku zostaną przebudowane dwa najbardziej newralgiczne wiadukty w Nowym Sączu: na Kolejowej i Zielonej. Co na tym zyskają kierowcy i piesi?

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zaplanowały przebudowę wiaduktu na Kolejowej w Nowym Sączu w latach 2017 - 2018 (do kwietnia ). Obecnie prowadzona jest procedura przetargowa na opracowanie dokumentacji projektowej i wykonanie robót budowlanych dla przebudowy tego obiektu  w ramach zadania „Prace na linii kolejowej nr 96 na odcinku Tarnów – Muszyna”. - Szacowany koszt – ponad 4 mln zł netto - informuje Dorota Szalacha z Zespółu Prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Zobacz też: Ciężarówka wbiła się w wiadukt przy ul. Zielonej. Kierowca w szpitalu

Zakres prac obejmie min. budowę nowych podpór i konstrukcji przęseł, przebudowę układu torów oraz zabudowę rozjazdu, który zastąpi 3 dotychczasowe a także przebudowę innych urządzeń, kolidujących z modernizacją wiaduktu, jak np. kabli energetycznych, teletechnicznych, sieci trakcyjnej.

Zobacz też: Na Sądecczyźnie znikają dróżnicy. Zastąpiły ich kamery

Nowy obiekt usprawni jazdę pociągów na kolejowej trasie Tarnów – Leluchów, zwiększy poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym oraz samochodowym , a także polepszy komunikację w mieście.

- Sprawniejszy i bezpieczniejszy przejazd samochodów pod obiektem umożliwią 2 pasy ruchu o szerokości po 3 metry. Łatwiejsze i wygodniejsze przemieszczanie się mieszkańców w rejonie ulicy Zielonej zapewnią dwa dwumetrowe chodniki.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.info

Katalog firm Sądeczanin.info - tu znajdziesz firmy Sądecczyzny
Miesięcznik Sądeczanin styczeń 2018