Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 22 stycznia. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
27/05/2018 - 18:20

Nowy Sącz: Za mało stojaków na rowery przy końcowych przystankach szynobusu

Po trzech tygodniach kursowania pociągów na osiedle Helena oraz tygodniu - do Starego Sącza trzeba będzie zainstalować na przystankach kolejowych dodatkowe stojaki na rowery. I to jak najszybciej.

Okazało się, bowiem, że ich liczba jest niewystarczająca. Po zamknięciu mostu heleńskiego część osób przesiadła się na rowery.

Są tacy, którzy jeżdżą do pracy na rowerach, są i tacy, którzy wsiadają z rowerem do pociągu. Jeszcze inni dojeżdżają na rowerze do przystanku, gdzie zatrzymuje się szynobus. Tam pozostawiają jednoślad mocując go do stojaka na rowery i wsiadają do pociągu.

Zobacz także: Nowy Sącz: Na stacjach są dodatkowe ławeczki oraz stojaki na rowery

Szkopuł w tym, że stojaków jest, niestety za mało.

- Pojawił się problem z pozostawieniem roweru przy przystankach, na których zatrzymują się szynobusy – mówił na nadzwyczajnej sesji RM Nowego Sącza wiceprezydent Wojciech Piech. – Stacje doposażyliśmy w stojaki, ale popyt na nie przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania – przyznaje wiceprezydent. - Będziemy musieli tych stojaków dołożyć. Oznacza to także, że system Park & Ride, który działa w wielu polskich miastach zaczyna też funkcjonować w Nowym Sączu. Może to być przyczynek do dalszych decyzji w przyszłości.

[email protected], Fot. UM w Nowym Sączu. 

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji


Dziękujemy za przesłanie błędu