Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 19 stycznia. Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
23/04/2018 - 08:25

Nowy Sącz: Starego dworca MPK już nie ma. Zobacz, co dzieje się na placu budowy [ZDJĘCIA]

Przy ul. Kolejowej w Nowym Sączu nie ma już śladu po starym dworcu autobusowym MPK. Od kilku tygodni budowany jest tam nowoczesny dworzec. Inwestycja pochłonie prawie 11 mln złotych.

Wykonawcą jest znana sądecka firma Erbet, która wybudowała już niejeden obiekt w Nowym Sączu, regionie i kraju. Na plac budowy weszli od marca tego roku.

Na placu przy ul. Kolejowej, gdzie stał stary dworzec autobusowy nie ma śladu po wiatach przystankowych, ani także po pobliskich budynkach. Pracuje za to potężny dźwig. Widać zarysy betonowych fundamentów a w górę pną się już betonowe konstrukcje.

Firma Erbet na zrealizowanie inwestycji ma osiemnaście miesięcy. Na wykonawstwo firma zadeklarowała udzielenie 72-miesięcznej gwarancji.

Zobacz także: Taśmy ostrzegawcze na dworcu przy ul. Kolejowej w Nowym Sączu. Przystanki po nowemu [ZDJĘCIA]

Nowy dwukondygnacyjny budynek dworca autobusowego będzie nowoczesny i przestronny. Jego integralną częścią będą zadaszone, przeszklone perony z dostosowaną do potrzeb pasażera infrastrukturą.

Na parterze znajdą się m.in. Punkt Obsługi Klienta, automaty do sprzedaży biletów, toalety i poczekalnia dla pasażerów. Na pierwszym piętrze będą pomieszczenie techniczne, pokój monitoringu, poczekalnia dla kierowców i sala obsługi pasazęrów. Budynek będzie oczywiście przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

[email protected], Fot. IM.

Nie ma starego dworca MPK w Nowym Sączu

Co zostało po starym dworcu MPK w Nowym Sączu
Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.


Dziękujemy za przesłanie błędu