Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 18 października. Imieniny: Hanny, Klementyny, Łukasza
04/06/2018 - 19:10

Nowy Sącz: Stara płyta mostu złożyła się widowiskowo [ZDJĘCIA]

Ostatnia część masywnej płyty mostu heleńskiego, od strony ruin sądeckiego zamku złożyła się dzisiaj widowiskowo, pod naciskiem potężnej maszyny. Jutro, bądź pojutrze po starej przeprawie pozostaną jedynie podpory.

Przy rozkruszaniu ostatniej części płyty pracuje maszyna, która rozbija na drobniejsze kawałki betonowo-żelbetową konstrukcję. W powietrzu unosi się pył, słychać huk. To już ostatnie elementy jezdni mostu, po której jeszcze miesiąc temu przejeżdżało codziennie tysiące pojazdów.

- Mostu już praktycznie nie ma – mówi Sebastian Nowak, kierownik budowy z firmy Banimex. – Ostatni element płyty złożył się, tak, jak przewidywaliśmy, do środka. Do końca tygodnia cały gruz i zbrojenie zostanie uprzątnięte.

Równolegle prowadzone są prace przy trzech nowych podporach, na których posadowiony będzie nowy most heleński. Ciężki sprzęt pracuje już też nieopodal skrzyżowania przy ruinach sądeckiego zamku.

W tym tygodniu z pejzażu miasta zniknie także „biała” kamienica na osiedlu Helena. Zostanie wyburzona pod zaplanowane tam nowe skrzyżowanie.

[email protected], Fot. IM

Stara płyta mostu złożyła się widowiskowo

Stara płyta mostu złożyła się widowiskowo
Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.


Dziękujemy za przesłanie błędu