Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 22 stycznia. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
18/05/2018 - 08:55

Nowy Sącz: „Piknie kiela cud” – pod to rondo trzeba wyburzyć sześć budynków

Przedstawiona przez Koalicję Nowosądecką alternatywna koncepcja ronda na Helenie wywołała gorącą dyskusję. Sądeczanie mają swój rozum i łatwo się „kupić” obrazkami nie pozwolą. Bardzo szybko doszli do tego, że pod wspomniane rondo trzeba wyburzyć aż sześć budynków.

Chyba nie takich reakcji oczekiwali członkowie Stowarzyszenia Koalicja Nowosądecka gdy przedstawiali alternatywny projekt ronda u zbiegu ulic Dunajcowej, Starowiejskiej, Krakowskiej i Legionów. Na KN posypały się gromy. Zainteresowanych zapraszamy do przeczytania komentarzy pod publikacją Nowy projekt ronda za mostem na Helenie!? Pasza wyborcza czy konkret?

Jeden z Czytelników poszedł krok dalej i nałożył projekt Koalicji Nowosądeckiej na mapę Google zachowując skalowanie. Co z tego wyszło? Zobaczcie sami.

- Mają rozmach chłopcy – ironizuje mężczyzna. – Tu trzeba wyburzyć sześć budynków, w tym dom, który należy do tej pani, o której już pisaliście w styczniu.

Zobacz też: Tak zaprojektowali rondo na Helenie, że lokalny biznes czeka plajta? [ZDJĘCIA, WIDEO]

- Piknie kiela cud…- śmieje się nasz sceptyk

Dlaczego sądeczanom nie przypadło do gustu takie rozwiązanie? Między innymi dlatego, że wyburzanie wiąże się z koniecznością przeprowadzenia procedur wywłaszczeniowych, co proste nie jest szczególnie jeśli właścicieli nieruchomości jest kilku. O kosztach i odszkodowaniach nie wspominając. Przy okazji trzeba zaznaczyć, że i obecny projekt nowego układu komunikacyjnego po obu stronach Dunajca zakłada wyburzenie dwóch budynków. Jak to się ma do faktu, że z racji oszczędności miasto nie zdecydowało się nawet na budowę kładki tymczasowej na czas zamknięcia mostu?

Zresztą o dodatkowych wyburzeniach dyskutowali już sami radni, gdy podczas kolejnych sesji rozmawiano o ostatecznym kształcie mostu. Radny Grzegorz Fecko nie raz i nie dwa sugerował rozważenie poprowadzenia mostu jego starym, przedwojennym przebiegiem co też pociągałoby za sobą konieczność dodatkowych rozbiórek.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.info

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji


Dziękujemy za przesłanie błędu