Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 18 lutego. Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany
08/07/2018 - 15:25

Nowy Sącz: Co się buduje za tym ogrodzeniem przy ul. Nadbrzeżnej? [ZDJĘCIA]

Po dawnym miasteczku rowerowym przy ul. Nadbrzeżnej w Nowym Sączu już dawno nie ma śladu. Miejsce, w którym kiedyś funkcjonowało zamienia się powoli w Małopolski Park Rekreacji Przestrzennej. Unikalna atrakcja dla mieszkańców miasta będzie gotowa w tym roku.


Przy ulicy Nadbrzeżnej powstaje coś oryginalnego. Park będzie większy od rozebranego miasteczka rowerowego. Wchłonie, bowiem znajdującą się nieopodal siłownię „pod chmurką”.

Od kilku tygodni na terenie dawnego miasteczka rowerowego trwają prace budowlane.  Park Rekreacji Przestrzennej został podzielony na strefy.  

Jedna przeznaczona będzie dla najmłodszych. Do ich dyspozycji oddane zostaną piaskownice, karuzele, tory przeszkód i inne atrakcje. Dla nieco starszych prawie gotowy jest już kosmiczny park linowy.

W trzeciej strefie znajdą się ściany wspinaczkowe, w tym takie, które umożliwią zabawę nawet małym dzieciom. Będzie też miasteczko rowerowe z pełną infrastrukturą do nauki jazdy na rowerze.

Kolejny kącik, z dala od ulic dedykowany jest wszystkim, którzy szukają po prostu ciszy i cienia, a dzięki specjalnie zaaranżowanej przestrzeni z altaną będą mogły tu wypoczywać większe grupy. Nastolatków na pewno usatysfakcjonuje zupełnie nowy skatepark.

Inwestycja ta pochłonie prawie dwa miliony złotych. Miasto dostało na to zadanie ponad milion złotych unijnego dofinansowania.  

- Prace postępują - mówi Paweł Badura, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu.  – Część urządzeń została już zamontowana. Park Rekreacji Przestrzennej ma być gotowy do połowy sierpnia. Niewykluczone, że uda się tę inwestycje zrealizować nieco wcześniej, ale jest to uzależnione od pogody. Zobaczymy. W parku każdy znajdzie coś fajnego i atrakcyjnego dla siebie.

[email protected], Fot. IM.

Co się buduje za tym ogrodzeniem?

Co się buduje za tym ogrodzeniem?
Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2018