Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
08/12/2017 - 11:50

Newag ujawnia swoje wyniki finasowe. Spółka wreszcie jest na małym plusie

Nie wiało optymizmem z raportu finansowego Newagu za pierwsze półrocze 2017 roku. Sądecka spółka odnotowała wówczas stratę na poziomie 3,65 mln zł. Teraz, po trzech kwartałach, firma wreszcie jest na małym plusie.

Z opublikowanego właśnie raportu wynika, że nowosądecki producent pojazdów szynowych  zarobił przez trzy kwartały 1,5 mln złotych. Wartość przychodów ze sprzedaży wyniosła 451,5 mln zł.

- W porównaniu z analogicznym okresem w poprzednim roku, to wzrost o 113 mln zł czyli o  33,5 procent.  – czytamy w raporcie.

Czytaj też Sensacja! Śmiertelni wrogowie chcą się dogadać. Jakubas szykuje fuzję sądeckiego Newagu z bydgoską Pesą?

Odnotowany zysk w wysokości niespełna 1,5 mln zł Newag odnosi do analogicznego okresu roku poprzedniego, kiedy strata wyniosła 4,6 mln zł. 

Jak wynika z raportu, przed sądecka spółką rysują się dobre prognozy finansowe, bo przedsiębiorstwo kończy właśnie produkcję jedenastu Impulsów  dla Kolei Dolnośląskich. Tylko ta transakcja przełoży się na przychód w wysokości 209 mln zł netto. Kolejnych 17 milionów Newag zarobi na pociągach produkowanych dla województwa zachodniopomorskiego.

Czytaj też Nie dla psa kiełbasa, nie dla Newagu przetarg na lokomotywy dla PKP Intercity?

Do końca roku na konto firmy powinno wpłynąć blisko 50 mln zł Impulsy produkowane dla Przewozów Regionalnych. W kolejce po pociągi Newagu ustawiły się już Koleje Mazowieckie.  

[email protected] fot.Jm

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.


Dziękujemy za przesłanie błędu