Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 marca. Imieniny: Bolka, Cezaryny, Marioli
05/07/2018 - 10:25

​Na maślanym rynku grzybów nie brakuje, choć w tym roku w lasach jest ich mniej

Duży wybór grzybów na Maślanym rynku w Nowym Sączu. Są też czereśnie i wiśnie w bardzo atrakcyjnych cenach, a także śliwki, jabłka, porzeczki...

Na maślanym rynku w Nowym Sączu możemy codziennie znaleźć wiele różnorodnych owoców i warzyw najwyższej jakości. Sprzedawcy od samego rana rozkładają na swoich stanowiskach świeże produkty, aby spełnić oczekiwania klientów.

Okres letni to idealny czas dla wszystkich miłośników grzybów. Na maślanym rynku w Nowym Sączu można już kupić prawdziwki, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród sądeczan. Cena za pudełko (jak na zdjęciu poniżej) wynosi ok. 10 złotych.


Niestety, jak przyznają sprzedawcy, w tym roku grzybów jest dużo mniej niż w poprzednich latach. Nie zmienia to faktu, że na wielu stoiskach na rynku możemy wybrać najlepsze według nas produkty. U niektórych sprzedawców można spotkać naprawdę duże okazy prawdziwków.


Początek lipca to także sezon na wiśnie, które można kupić już od 3 złotych. Jak mówią sprzedawcy - bardzo często kupowane są borówki (w cenie 8 złotych za koszyczek) i porzeczki, których cena wynosi 10 złotych za pudełko. Wszyscy smakosze świeżych owoców i amatorzy przetworów na pewno znajdą coś dla siebie na maślanym rynku.

Karolina Kosiba, Fot. KK

Maślany rynek w Nowym Sączu [ ZDJĘCIA ]

Na Maślanym rynku codziennie możemy znaleźć świeże owoce i warzywa, teraz dostępne są również grzyby.
Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin marzec 2019 roku