Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 marca. Imieniny: Bolka, Cezaryny, Marioli
24/10/2018 - 16:05

Most heleński: wiatr wstrzymał roboty na wysokości, ale budowa łuku zakończona

Na moście heleńskim gotowy jest pierwszy stalowy łuk mostu heleńskiego w Nowym Sączu. Po drugiej stronie Dunajca, na terenie zalewowym. Jego stawianie trwało kilkanaście dni. Następny łuk widoczne od strony sądeckiego zamku wykonany jest już w połowie. Do jego domknięcia brakuje już niewiele. Zaledwie kilka stalowych elementów.

Wykonawca stawiający nową przeprawę przez Dunajec realizuje właśnie najtrudniejszy etap inwestycji, polegający na stawianiu potężnych łuków. Jeden już wpisuje się w pejzaż osiedla Helena. Został zmontowany na części mostu wybudowanej na terenie zalewowym.

Drugi, potężny łuk, zaczyna być widoczny nad korytem Dunajca. Mniej więcej w tym samym czasie, kiedy był domykany łuk od strony osiedla Helena, były również montowane kolejne elementy tego właśnie łuku.

- Łuk od strony sądeckiego zamku nie jest jeszcze domknięty - mówi Grzegorz Mirek, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu. - Jednak aby dało się montować kolejne jego elementy, nie może być takiej pogody, jak dzisiaj, wyjątkowo niesprzyjającej.

Dzisiaj prace na wysokościach są niemożliwe, ale prowadzone są inne roboty. Na domkniętym łuku rozpocznie się etap związany z montażem poprzecznic, a potem odciągów, które będą rozpięte od łuków aż do stalowej konstrukcji.

- Okres do miesiąca czasu będzie decydujący – dodaje dyrektor Mirek. - Zobaczymy, jaka będzie pogoda. Oby, jak najlepsza, aby prace posuwały się do przodu. Obecnie trwają prace na mniejszym rondzie na osiedlu Helena. Kładziona jest tam właśnie podbudowa.

[email protected], fot. IM

Nowy Sącz - gotowy łuk

Nowy Sącz - gotowy łuk
Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin marzec 2019 roku