Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 22 września. Imieniny: Maury, Milany, Tomasza
02/10/2017 - 18:30

Mieszkańcy ulicy Zyndrama walczą z Tauronem. Do boju wysłali Michała Kądziołkę

Pod koniec lipca pisaliśmy o problemach z prądem, jakie mają mieszkańcy ulicy Zyndrama. Skarżyli się nam wówczas na bardzo krótkie, ale częste przerwy w dostawie energii, wskutek których dochodzi do awarii ich sprzętów domowych. Minęły dwa miesiące a problem nie znika.

Jedna z mieszkanek, w taki sposób tłumaczyła nam wówczas istotę problemu. - Niech nam w końcu ktoś wyjaśni dlaczego tak się dzieje na ulicy Zyndrama? A następnie niech to wreszcie naprawią. Moja codzienna praca wymaga ode mnie użytkowania komputera w domu, takie przerwy bardzo mi to utrudniają, często tracę dane służbowe, a na zakup urządzenia podtrzymującego zasilanie po prostu mnie nie stać - mówiła nam wtedy bardzo zdenerwowana pani Beata.

Zobacz: Mieszkańcy ulicy Zyndrama są odłączani od prądu. Dlaczego?

Właściciele domów poprosili o pomoc zarząd osiedla. - Zwróciłem się do Tauronu, jednak nadal nic z tej sprawie nie zostało zrobione. Wychodząc z domu trzeba się martwić czy przez taką usterkę nie zepsuje się jakiś sprzęt. Przecież płacąc rachunki mamy prawo wymagać ciągłego dostępu do prądu - opowiadał Michał Kądziołka.

Od tamtego momentu minęły dwa miesiące, czy coś się zmieniło?

-  Będę interweniował do skutku. Musimy coś z tym zrobić - zapewnił w lipcu przewodniczący zarządu osiedla. Jak się okazało kolejne działania są potrzebne, a w grę wchodzi nawet proces zbiorowy.

Jak mieszkańcy mają zamiar rozwiązać problem? - Jeśli mieszkańcy przestaliby płacić rachunki, interwencja Tauronu byłaby natychmiastowa, a teraz gdy trzeba nam pomoc, to się nas lekceważy. Ja na pewno tego tematu nie odpuszczę, bo jest to niedopuszczalne, by ludzie sumiennie płacący rachunki byli tak źle traktowani! - grzmi Kądziołka.

Tauron natomiast tłumaczy się przeciążeniami linii energetycznej "Biegonice - Krynica Słotwiny".

- Problemem jest to, że linia napowietrzna usytuowania jest w górskim terenie, a do tego ma sporą długość. To z niej zasilana jest stacja zapewniająca energię mieszkańcom tej ulicy. Każde zgłoszenie traktujemy poważnie, a pracujemy nad tym, aby wydzielić ten teren zasilania i  na stałe rozwiązać problem - dowiedzieliśmy się w biurze prasowym spółki Tauron.

Kiedy uda się wreszcie zapewnić ciągły dostęp do prądu na ulicy Zyndrama? Nie sposób tego ustalić.

Michał Śmierciak ([email protected])

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.


Dziękujemy za przesłanie błędu