Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 25 września. Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
09/10/2017 - 06:55

Miasto ogłosiło przetarg na budowę stadionu Sandecji! 18 miesięcy na zaprojektowanie i wybudowanie!

Urząd Miasta ogłosił właśnie przetarg na budowę nowego stadionu przy ul. Kilińskiego. Prace podzielone są na dwa zadania – zaprojektowanie i realizacje inwestycji. Czego mogą oczekiwać piłkarze Sandecji i sądeczanie?

Jak czytamy w specyfikacji istotnych warunków zamówienia do przyszłego wykonawcy należy po pierwsze zaprojektowanie nowego stadionu wraz z infrastrukturą oraz pozyskanie wszystkich zgód i pozwoleń koniecznych do realizacji inwestycji.

Jeśli chodzi o to, co najbardziej interesuje sądeczan, czyli same prace budowlane to zamawiający podzielił je na dwa etapy.

Zobacz też: Stawiarski daje 3,6 ha w Wielopolu na stadion Sandecji! Dusza kibica wzięła górę nad rolą wiecznego oponenta

I etap sprowadza się – jak czytamy w dokumentacji przetargowej - do budowy stadionu o pojemności min. 4500 widzów wraz z niezbędnym wyposażeniem oraz zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą, umożliwiającą odbiór budynku oraz uzyskanie wszystkich niezbędnych licencji i uzgodnień dla przeprowadzania rozgrywek piłkarskich Ekstraklasy.

Wykonawca musi też „wykonać trybunę główną (południowo-zachodnią, zlokalizowaną wzdłuż ul. Kilińskiego), trybunę północno–wschodnią (zlokalizowaną wzdłuż rzeki Kamienicy) oraz zagospodarowanie terenu objętego zakresem, z wyłączeniem strefy boiska treningowego po stronie wschodniej.

Co najważniejsze: Pierwszy etap ma umożliwiać samodzielne i niezależne funkcjonowanie stadionu, uzyskanie licencji PZPN, rozgrywanie meczy piłkarskich oraz przewidywać infrastrukturę techniczną umożliwiającą realizację i podłączenie kolejnych etapów;

Zobacz też: 50 milionów kredytu na budowę stadionu Sandecji? Radni dali zgodę, ale…

W kolejnej części zadania ma zostać wykonana trybuna północno-zachodnia z zadaszeniem i niezbędną infrastrukturą dzięki której stadion będzie mógł gościć  6 tys. 500 widzów. Dodatkowo w części wschodniej powstanie boisko treningowe o sztucznej  nawierzchni.

Ważne. Stadion ma być gotowy w ciągu 18 miesięcy od podpisania umowy. Termin złożenia ofert? 13 listopad 2017.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.info 

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.

Jeden człowiek własnymi rękami zbudował kamienny most. Ta historia ze Znamirowic nad Jeziorem Rożnowskim, mogłaby się stać kanwą dramatu. Słyszeliście o tej historii? Obejrzyjcie nasz reportaż:


Dziękujemy za przesłanie błędu