Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 czerwca. Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza
przewiń w dół
09/10/2017 - 06:55

Miasto ogłosiło przetarg na budowę stadionu Sandecji! 18 miesięcy na zaprojektowanie i wybudowanie!

Urząd Miasta ogłosił właśnie przetarg na budowę nowego stadionu przy ul. Kilińskiego. Prace podzielone są na dwa zadania – zaprojektowanie i realizacje inwestycji. Czego mogą oczekiwać piłkarze Sandecji i sądeczanie?

Jak czytamy w specyfikacji istotnych warunków zamówienia do przyszłego wykonawcy należy po pierwsze zaprojektowanie nowego stadionu wraz z infrastrukturą oraz pozyskanie wszystkich zgód i pozwoleń koniecznych do realizacji inwestycji.

Jeśli chodzi o to, co najbardziej interesuje sądeczan, czyli same prace budowlane to zamawiający podzielił je na dwa etapy.

Zobacz też: Stawiarski daje 3,6 ha w Wielopolu na stadion Sandecji! Dusza kibica wzięła górę nad rolą wiecznego oponenta

I etap sprowadza się – jak czytamy w dokumentacji przetargowej - do budowy stadionu o pojemności min. 4500 widzów wraz z niezbędnym wyposażeniem oraz zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą, umożliwiającą odbiór budynku oraz uzyskanie wszystkich niezbędnych licencji i uzgodnień dla przeprowadzania rozgrywek piłkarskich Ekstraklasy.

Wykonawca musi też „wykonać trybunę główną (południowo-zachodnią, zlokalizowaną wzdłuż ul. Kilińskiego), trybunę północno–wschodnią (zlokalizowaną wzdłuż rzeki Kamienicy) oraz zagospodarowanie terenu objętego zakresem, z wyłączeniem strefy boiska treningowego po stronie wschodniej.

Co najważniejsze: Pierwszy etap ma umożliwiać samodzielne i niezależne funkcjonowanie stadionu, uzyskanie licencji PZPN, rozgrywanie meczy piłkarskich oraz przewidywać infrastrukturę techniczną umożliwiającą realizację i podłączenie kolejnych etapów;

Zobacz też: 50 milionów kredytu na budowę stadionu Sandecji? Radni dali zgodę, ale…

W kolejnej części zadania ma zostać wykonana trybuna północno-zachodnia z zadaszeniem i niezbędną infrastrukturą dzięki której stadion będzie mógł gościć  6 tys. 500 widzów. Dodatkowo w części wschodniej powstanie boisko treningowe o sztucznej  nawierzchni.

Ważne. Stadion ma być gotowy w ciągu 18 miesięcy od podpisania umowy. Termin złożenia ofert? 13 listopad 2017.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.info 

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.Dziękujemy za przesłanie błędu