Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 czerwca. Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
przewiń w dół
11/01/2017 - 15:55

Miasteczko rowerowe: dzierżawca nie płacił, ale nie chciał oddać. Finał w sądzie

Miasto odzyskało karczmę wchodzącą w skład miasteczka rowerowego, ale egzekucją należności za dzierżawę i bezumowne korzystanie z obiektu po dyscyplinarnym wypowiedzeniu umowy będzie musiał wyegzekwować komornik. Na razie Nowy Sącz ma wyrok sądowy w sprawie.

Co z Miasteczkiem Rowerowym? Kilka tygodni temu dyskutowali na ten temat radni. O szczegółach pisaliśmy w publikacji Dzierżawca miasteczka rowerowego dostał od radnych wilczy bilet

Czy sprawa już jest zamknięta? Czy miastu udało się odzyskać pieniądze za czynsz i co najważniejsze - czy już udało się odzyskać karczmę na miasteczku?

- Miasto przejęło nieruchomość tak zwanego „miasteczka rowerowego” w dniu 13 grudnia 2016 roku. Miasto nie wyegzekwowało jeszcze zaległego czynszu od poprzedniego najemcy, natomiast uzyskało sądowy wyrok, który jest już prawomocny. Egzekucję aktualnie prowadzi komornik Sądu Rejonowego i obejmuje ona kwotę 27 tysięcy 891 złotych czyli zaległy czynsz najmu z odsetkami - informuje portal Sądeczanin.info rzecznik prasowy Krzysztof Witowski. 

Za okres od 5 sierpnia do dnia 13 grudnia 2016 roku miasto naliczyło nierzetelnemu kontrahentowi dodatkową opłatę za bezumowne korzystanie z nieruchomości w wysokości 30 tys. 401 zł. - Ponieważ z dniem 4 sierpnia 2016 roku została rozwiązana umowa najmu, a nieruchomość mimo trzykrotnych monitów wydana została dopiero 13 grudnia 2016 roku - precyzuje Witowski.

Zobacz też: Miasteczko rowerowe: dzierżawi „Okazja”, ale okazji do zabawy nie ma

Wniosek o zasądzenie odszkodowania za bezumowne korzystanie za wspomniany okres złożony został w dniu 5 stycznia 2017 roku.

Co dalej? Kolejny przetarg na dzierżawę obiektu będzie już skonstruowany inaczej. W dzierżawę trafi tylko sama karczma natomiast miasto zachowa sam plac rowerowy, na którego zagospodarowanie chce pozyskać środki z zewnątrz. 

ES [email protected] Fot.: Facebook

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.Dziękujemy za przesłanie błędu