Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 26 września. Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji
23/02/2018 - 12:15

Limanowa: Jak będzie wyglądał rynek miasta po zmianach? [Wizualizacje]

W Limanowej szykują się spore zmiany. Nowe oblicze zyska m.in. rynek miasta. Czy pożegnamy się z charakterystycznym dla limanowskiego rynku klimatem minionego ustroju?

Harmonijna przestrzeń miejska, miejsce zabaw dla dzieci, przestrzeń rekreacyjna czy infrastruktura dla wielbicieli dwóch kółek – to niektóre z założeń projektu rewitalizacji centrum miasta. Rynek Limanowej zmieni się pod względem funkcjonalnym, ale i estetycznym.

W planach projektu rewitalizacji limanowskiego rynku jest m.in. zmiana nawierzchni oraz uporządkowanie kolorystyki elewacji. Mają być ujednolicone również szyldy reklamowe. Na płycie rynku znajdziemy również o wiele więcej zieleni, która ma uatrakcyjnić wygląd centrum Limanowej.

Zobacz  też: Limanowa: Radni zatwierdzili lokalizację pomnika. Co o niej sądzisz? 

Miasto ma w planach także dobudowę do istniejącego budynku PCiT (Buzodromu) nowej bryły. Będzie ona spełniać funkcje gastronomiczne. Zwiększy się również ilość miejsc siedzących na obszarze płyty rynku.

- Celem bezpośrednim projektu jest stworzenie przestrzeni w mieście z lepszym układem komunikacyjnym, z interesującymi rozwiązaniami projektowymi, atrakcyjnymi elementami małej architektury, ale przede wszystkim odnowienie istniejącej tkanki miejskiej oraz wprowadzenie nowej jakości w daną przestrzeń – informuje limanowski magistrat

Zobacz też: Dobra: Forum Wójtów i Burmistrzów. O czym obradowali włodarze miasta? [Zdjęcia]

Przebudowa rynku jest jedną z trzech inwestycji, w ramach rewitalizacji miasta, na które łącznie pozyskano 13,7 mln złotych dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Czy pożegnamy się z charakterystycznym już dla Limanowej klimatem PRL-u? Miasto ma szansę na bardziej nowoczesne oblicze.

[email protected], Fot. UM Limanowa

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.

Jeden człowiek własnymi rękami zbudował kamienny most. Ta historia ze Znamirowic nad Jeziorem Rożnowskim, mogłaby się stać kanwą dramatu. Słyszeliście o tej historii? Obejrzyjcie nasz reportaż:






Dziękujemy za przesłanie błędu