Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 22 lipca. Imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca
10/08/2017 - 14:35

Kto kręci lody na rocznicy lokacji Nowego Sącza? Miasto torpeduje przedsiębiorców?

Czym jest Sądecki Szlak Lodowy? Czy przedsiębiorcy bezprawnie użyli dla promocji swoich lodziarni logotypów miasta? Czy miasto powinno napiętnować przedsiębiorców, czy pouczyć i wspomóc w akcji? Kto rzeczywiście kręci biznes na rocznicy lokacji miasta?

- Urząd Miasta Nowego Sącza informuje, że nie organizuje ani nie bierze udziału w żadnej akcji rabatowej odnoszącej się do Sądeckiego Szlaku Lodowego. Żadna podobna akcja nie była również konsultowana z władzami miasta. Jednocześnie prosimy o niehonorowanie rzekomych zniżek na produkty w lodziarniach, przedstawianych na podstawie ulotek lub kart rabatowych, a użyte na tego typu materiałach logotypy miasta zostały wykorzystane w sposób bezprawny – tej treści komunikat pojawił się przed chwilą na oficjalnej stronie internetowej Nowego Sącza opatrzony załączonymi zdjęciami.

Zobacz też: Niech Sędziwój zamieni Nowy Sącz w złoto! Alchemia zwojuje ulice

Jest na nich lista lodziarni, które sugerując wsparcie dla akcji ze strony miasta namawiają sądeczan do korzystania z kuponów rabatowych w swoich punktach gastronomicznych. Szlak Lodowy, bo tak określono te miejsca, opatrzony  herbem miasta i logotypem rocznicowym lokacji miasta, to oczywiście zamknięta grupa przedsiębiorców – a miejskie symbole – sugerują, że tę właśnie grupę promują czy preferują władze miasta.

Czy właśnie o to chodzi autorom komunikatu? Czy o ewidentne złamanie zapisów o uczciwej konkurencji.

Dzwonimy do właściciela aż dwóch widniejących na dołączonej do komunikatu ulotce punktów gastronomicznych, Wincentego Żygadło.Ten nie kryje zaskoczenia choć sam był inicjatorem stworzenia podobnego szlaku, o czym z miastem toczyły się rozmowy już od kilku lat.

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.

Dziękujemy za przesłanie błędu