Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 18 stycznia. Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
19/10/2018 - 11:15

Krynica: mieszkania na wynajem. Kogo na to stać?

Mieszkania na wynajem na dłuższy okres, w Krynicy- Zdroju są na wagę złota i często poza zasięgiem wielu osób. Praktycznie nie ma tych najmniejszych tj. kawalerek (w starszych blokach czy kamienicach), liczących od 28-32 metrów kwadratowych. Jeśli już pojawi się oferta od 500-600 złotych, jest na pniu rozchwytywana.

Ceny za wynajem małej kawalerki (28 - 32 metry),  w nowoczesnych apartamentowcach kształtują się  900 – 1200 zł.  Do tego dochodzi czynsz i opłaty za media (gaz, prąd, woda) oraz najczęściej co najmniej trzymiesięczna kaucja, wynosząca od 1500 do 3000 złotych.

W tych nowych mieszkaniach takie urządzenia, jak kuchenka do gotowania, bojlery do ogrzewania wody są najczęściej zasilane prądem, który jest o wiele droższy od gazu.

W sumie cały koszt wynajmu kawalerki w apartamentowcu  waha się od 1500 – 1800  złotych na miesiąc.

Cena wzrasta wraz z przyrostem metrów kwadratowych. Dwupokojowe mieszkanie, 42-metrowe to wydatek (samego wynajmu) od 1000 - 1500 zł (plus czynsz i media według zużycia),  w zależności od jego standardu, wyposażenia i lokalizacji.  Te w samym centrum miasta lub na jego obrzeżach, ale z pięknymi widokami są najdroższe.

Mieszkanie 60-metrowe, trzypokojowe, to już koszt 1800 zł (odstępne), plus czynsz 700 zł  oraz media.

Kto wynajmuje mieszkania w apartamentowcach? Najczęściej są to turyści, którzy przyjeżdżają do Krynicy zimą na narty. Koszt takiego krótkotrwałego wynajmu zależy od lokalizacji, metrażu oraz standardu – czy to jest w centrum, z widokiem na góry czy przy głównej ulicy. Taki tryb najmu jest najbardziej opłacalny dla właściciela lokalu.

(MKA) fot. aut. ilustracyjne

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.


Dziękujemy za przesłanie błędu