Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 25 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
przewiń w dół
Data Publikacji: 
21/04/2017 - 14:00

Koniec z dzikim parkowaniem przy Rynku Maślanym


Zaparkowanie w centrum miasta w dzień targowy to cud, każdy skrawek ziemi, czyli miejsca poza wyznaczonymi parkingami, jest zajęty i wyjeżdżony przez samochody. Tworzą się tam szpecące okolice klepiska. Jedno takie klepisko zostało właśnie zlikwidowano, kierowcy szczęśliwi nie są.

Nikt nie ma ochoty stać w korku przed parkingiem straży  pożarnej z drugiej strony parkować na ulicy Sobieskiego mogą jedynie mieszkańcy posiadający karty miejskiej strefy  „A”. Powoduję to  konflikt  między kierowcami a miastem, którego ofiarami stają się lokalni przedsiębiorcy. Jestem zadowolony gdy widzie zapchane parkingi w centrum, każdy z tych kierowców to może być mój klient- mówi lokalny przedsiębiorca.

Oliwy do ognia dolewa fakt że  „nowa ulica Wałowa”, na której obecnie nie można parkować, użytkowana jest głównie przez lokalną  „elitę monopolową”. 

  Dzikie parkingi zaczynają znikać a ich miejsca zostają zagospodarowane przez zieleń miejską, czy jednak takie zagospodarowanie przestrzeni miejskiej zadowoli kierowców i mieszkańców ?

(Ola)

Zobacz też: „Święta krowa” po polsku czytać nie umie a pod cudzym garażem najwygodniej

Parkingi przy Maślanym rynku

Komentarze Facebook