Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 grudnia. Imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji
15/02/2018 - 07:40

Już wiadomo, kiedy ruszy budowa łącznika dwóch sądeckich obwodnic

Niby mamy dwie obwodnice, a ciężarówki z miasta ciągle nie można wyprowadzić ruchu samochodowego z centrum miasta utyskują mieszkańcy Nowego Sącza i wyczekują na budowę łącznika. Są dobre wiadomości. Skonkretyzowały się już inwestycyjne plany.

Obwodnica Zachodnia została oddana do użytku ponad dwa lata temu , a niecałe pół roku wcześniej pierwsze samochody wjechały na obwodnicę Północną. Jednak bez łącznika  obydwa ciągi komunikacyjne nie spełniają do końca swojej roli.

Czytaj też Wybudują drugi tunel na ekspresówce z Nowego Sącza do Brzeska?

- Trzeba jechać do Chełmca i skręcać na światłach w lewo, na obwodnice północną, która póki łącznika nie ma, tak naprawdę nie spełnia swojej roli, bo kończy się  na drodze nr 28. Nie ma więc dalszego ciągu - utyskują  kierowcy.

- To wyczekiwana inwestycja! Budowa obydwu obwodnic pozwoliła na zmniejszenie liczby pojazdów przejeżdżających przez Nowy Sącz, co w znaczący sposób rozładowało natężenie ruchu na miejskich ulicach -  przyznaje prezydent Ryszard Nowak. - Łącznik pozwoli na spotęgowanie tego efektu - dodaje prezydent.

Budowa brakującego odcinka drogi została wpisana do tak zwanego kontraktu terytorialnego, a powiatowy samorząd już wykupił grunty pod inwestycję. Teraz powoli dobiegają końca związane z inwestycją procedury  w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Limanowski poseł i wiceminister finansów Wiesław Janczyk zapewnia, że trzyma rękę na pulsie.

Czytaj też Cuda się zdarzają. Nikt nie robił zadymy o nową drogę. Niektórzy oddali grunty za darmo

- W ubiegłym tygodniu zbierałem informacje dotyczące dokumentów związanych z uzyskaniem zezwolenia na realizację inwestycji. Jak tylko wszystko będzie gotowe, po wakacjach, na przełomie trzeciego i czwartego kwartału tego roku zostanie ogłoszony przetarg budowę  łącznik pomiędzy obwodnicą północną i zachodnią - mówi Janczyk.

Łącznik między dwiema sądeckimi obwodnicami, północną i zachodnią, wyprowadziłby samochodowy ruch wiodący od Nowego Targu i od przejścia granicznego w Piwnicznej.

[email protected] fot. archiwum Sadeczanin.info

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.


Dziękujemy za przesłanie błędu