Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 23 kwietnia. Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
04/11/2018 - 08:10

Jest przetarg na łącznik. Wreszcie zepnie dwie kulawe obwodnice Nowego Sącza

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Nowego Sącza i Chełmca. Połączy ona istniejące obwodnice: zachodnią z północną.

Do spięcia obu obwodnic konieczna jest budowa łącznika. Brakuje raptem niespełna 1,4 km drogi. Przeszkoda ta przekłada się, niestety na utrudnienia komunikacyjne.

Wielu kierowców musi teraz pokonywać skrzyżowanie w Chełmcu, które jeszcze przed rozpoczęciem budowy nowego mostu heleńskiego było i tak bardzo zatłoczone. Najtrudniejsza sytuacja panuje tam oczywiście w godzinach szczytu. Wtedy ruch pojazdów jest największy.

Obwodnica  Chełmca będzie fragmentem DK nr 28 na odcinku Zator - Nowy Sącz - Przemyśl - granica państwa i jednocześnie częścią północnego obejścia Nowego Sącza.

- Obwodnica powstanie pomiędzy dwoma istniejącymi rondami: na drodze krajowej nr 28 (ul. Limanowska w Chełmcu) oraz na drodze powiatowej nr 25219 (ul.  Marcinkowicka w Chełmcu) - mówi Iwona Mikrut, główny specjalista ds. komunikacji społecznej GDDKiA oddział w Krakowie.

Inwestycja jest wpisana w program budowy dróg krajowych. Ma zabezpieczenie finansowe. Obwodnica Chełmca ma być gotowa na przełomie 2020/2021. Przejmie ona ruch, który dzisiaj generuje bardzo duże problemy w Nowym Sączu.

Wykonawca, albo wykonawcy, którzy podejmą się zaprojektowania i realizacji tego zadania muszą uwzględnić to, że w zakres przetargu wchodzą m.in. budowa i przebudowa dróg innej kategorii niż droga krajowa, budowa obiektów inżynierskich, rozbudowa ronda na połączeniu DK28 z drogą powiatową nr 25219 w ciągu ulicy Marcinkowickiej, budowa dojazdów, budowa lub przebudowa infrastruktury dla pieszych, a także budowa i przebudowa drogowej infrastruktury.

[email protected], Fot. RG - zdjęcie ilustracyjne

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin marzec 2019 roku