Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 20 lutego. Imieniny: Anety, Lehca, Leona
przewiń w dół
Data Publikacji: 
17/07/2017 - 21:00

Jarosław Kaczyński kazał wyrzucić ustawę paliwową do kosza? Łupienia kierowców nie będzie

Nie będzie nowej opłaty paliwowej. Forsowany przez PiS projekt ustawy zostanie wycofany z Sejmu, zapowiedział Jarosław Kaczyński.

Prawo i Sprawiedliwość rezygnuje z mocno krytykowanego projektu wprowadzającego nową opłatę paliwową. Prezes Jarosław Kaczyński oświadczył dziś, że zapadła decyzja o wycofaniu z sejmu ustawy.

Czytaj też Nowy haracz od kierowców? PiS chce wprowadzić podatek od paliw. Ceny pójdą w górę

Wedle zapowiedzi polityka, PiS ma szukać innych metod na zgromadzenie środków potrzebnych na budowę i jak zapewnił Kaczyński, na pewno nie będzie sięgać do kieszeni obywateli.

Jak informuje gazeta.pl, dziś w godzinach popołudniowych władze PiS spotkały się w siedzibie partii przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie. Ta decyzja to najprawdopodobniej efekt dzisiejszego spotkania. Jak poinformował na Twitterze poseł PiS Joachim Brudziński, wycofania projektu domagał się Kaczyński.


Przypomnijmy, że  ubiegłym tygodniu w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie projektu ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych, który  zakładał dofinansowanie budowy lub przebudowy dróg lokalnych i mostów na drogach wojewódzkich.

Przeczytaj też Dlaczego w Nowym Sączu kierowcy wciąż płacą za paliwo więcej niż w innych miastach?

Zgodnie z proponowanymi regulacjami, Fundusz miałby być zasilany nową opłatą paliwową w wysokości 25 groszy za litr.

(ami), fot archiwum sadeczanin.info 
Komentarze Facebook