Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 21 lipca. Imieniny: Danieli, Wawrzyńca, Wiktora
09/08/2017 - 12:00

Jak to możliwe? W sześć godzin wyparowało 76 milionów złotych!

Po tym jak resort budownictwa ogłosił, że na Program Mieszkanie dla Młodych przeznaczył dodatkowych 76 milionów złotych, młodzi ruszyli składać wnioski o dofinansowanie do kredytu na zakup własnego lokum. Pieniędzy wystarczyło na sześć godzin

Z nieoficjalnych informacji wynika, że już o godzinie 14 uruchomiona w sierpniu transza na dopłaty do kredytów, została niemal w pełni wykorzystana. To oznacza, że wnioski kredytowe złożyło dziś przynajmniej 2,5 tysiąca osób - donosi i portal money pl.

Czytaj też Szturm na program Mieszkanie dla Młodych. Rząd dorzucił 67 mln

Taka liczba  wniosków trafiła do banków w ciągu około sześciu godzin od uruchomienia nowych . Lawina zaczęła napływać wraz z otwarciem placówek, choć zdarzały się sytuacje, w których pracownicy banków zaczynali dzień wcześniej niż zwykle.

O uzyskaniu dopłat decydowała kolejność zgłoszeń. Na pieniądze załapali się więc ci, którzy na wiadomość o dodatkowych pieniądzach na program zareagowali szybko

Co z tymi, którzy wnioski złożyli za późno?

Trafią na listę rezerwową. Na pieniądze mogą liczyć pod warunkiem, jeśli zarejestrowani szczęśliwcy zrezygnują z zakupu mieszkania albo nie dostaną kredytu.

Obecność na rezerwowej liście to jednak kredytowa ruletka. Z banku może przyjść informacja o tym, że pieniędzy zabrakło i wtedy kwotę, która miała pochodzić z dopłaty trzeba będzie uzupełnić przeważnie z własnych środków.

Czytaj też Co z Mieszkaniami Plus w Nowym Sączu? Zbudują czy nie zbudują...

- Osoby, które nie otrzymają finansowania, a zapłaciły już za umowę notarialną i wpłaciły zadatek, mogą stracić niemałe pieniądze - pisze money pl. Co w takiej sytuacji? Jest nadzieja, że sprzedający mieszkanie lub dom zgodzi się na wydłużenie czasu zarezerwowanego na formalności kredytowe.

O ile takie rozwiązanie jest możliwe, to warto wydłużyć czas na zawarcie umowy notarialnej do stycznia czy lutego 2018 roku. Pamiętajmy, że sierpniowa transza na dopłaty do kredytów nie jest ostatnią - radzą fachowcy z rynki nieruchomości.

O pieniądze z "Mieszkania dla Młodych" będzie się można jeszcze się ubiegać na początku przyszłego roku. Pieniędzy na dopłaty do kredytów ma być sześć razy więcej. razy więcej.

Ci, którzy się sprężą i wcześniej przygotują wszystkie dokumenty, będą mogli zająć kolejkę i zdobyć brakujące na zakup pieniądze.

(ami). fot. archiwum sadeczanin.info 

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.Dziękujemy za przesłanie błędu