Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 marca. Imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety
11/01/2018 - 13:30

Ile trzeba będzie płacić za parkowanie w płatnej strefie w Starym Sączu?

Radni zadecydowali o tym, że od 1 stycznia 2018 roku za pobieranie opłat targowych i tych za parkowanie odpowiadać będzie Miejski Zakład Usług Komunalnych a nie jak dotychczas prywatna firma. Czy tym samym zmienią się opłaty?

Burmistrz Jacek Lelek zastrzega, że przekazania obsługi parkowania i targowania spółce MZGK nie powinna dla nikogo być zaskoczeniem. Odkąd powołano tę gminą spółkę samorząd systematycznie ceduje na nią kolejne zadania wynikające z realizacji z obowiązków statutowych gminy.

Nie bez znaczenia jest też fakt, że dotychczasowy, prywatny podmiot zajmujący się ściąganiem opłat za parkowanie nie był zainteresowany kontynuacją współpracy jak tylko się okazało, że nie można ich pobierać w soboty. Takie orzeczenie Naczelnego Sądu Administracyjnego zapadło już w 2016 roku.

Zobacz też: Stary Sącz: Auta na trawniku. Czy miejsc parkingowych jest za mało?

Jak jednak podkreślił burmistrz zmiany formalne w żaden sposób nie wpłyną na wysokość opłat w strefach płatnego parkowania i za korzystanie z miejsc targowych na Rynku Maślanym. Stawki od kilku lat utrzymują się na tym samym poziomie.

I tak za pół godziny parkowania w strefie zapłacić trzeba złotówkę, za pierwszą godzinę – 1,5 zł, za drugą już 1,8 zł czyli o 30 groszy więcej, za trzecią – jeszcze więcej, bo 2 złote. Za to za czwartą i każdą kolejną rozpoczętą godzinę podstoju zapłacimy złotówkę i 50 groszy. Opłaty te dotyczą aut o wadze do 2,5 tony.

Stawki abonamentowe, miesięczne też od kilku lat utrzymują się na tym samym poziomie i wynoszą kolejno dla aut osobowych – 50 złotych a dla aut ciężarowych do 2,5 tony – dwa razy więcej, bo 100 zł.

Strefa płatnego parkowania obejmuje: część płyty Rynku przy ciągach dróg z zachodniej i południowej strony, ul. Kazimierza Wielkiego - w zatoce przy Maślanym Rynku. Pobór opłaty za parkowanie pojazdów samochodowych w strefie płatnego parkowania odbywać się będzie codziennie - oprócz sobót, świąt i niedziel - w godzinach od 8:00 do 15:00

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.info 

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin marzec 2019 roku