Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 29 marca. Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona
26/07/2016 - 06:15

Ile Małopolska może ugrać na Światowych Dniach Młodzieży

Światowe Dni Młodzieży to dla Małopolski doskonała okazja do zaprezentowania małopolskiego dziedzictwa, kultury, historii, walorów turystycznych regionu. Co zrobić, żeby to się udało?

Choć z  oficjalnych rejestrów wynika, że na Światowe Dni Młodzieży do Małpolski  przyjedzie nieco ponad  500 tysięcy pielgrzymów, a nie jak szacowano 2 mln, to i tak dla regionu to niepowtarzalna okazja do promocji. Mówił o tym podczas konferencji inaugurującej ŚDM marszałek Jacek Krupa.

- To nie tylko okazja do zaprezentowania małopolskiego dziedzictwa, kultury, historii, walorów turystycznych i przede wszystkim, aby zaprezentować dziedzictwo duchowe, bo ono jest najważniejsze w tracie Światowych Dni Młodzieży – podkreślił marszałek Jacek Krupa w trakcie konferencji prasowej inaugurującej Światowe Dni Młodzieży.

Krupa mówił też o bardzo pozytywnie przyjętej  kampanii promocyjnej  Małopolski „Młodość to stan ducha”, której twarzą jest o. Leon Knabit.

Nasz region promujemy także małopolskimi produktami regionalnymi dostępnymi od kilku dni na Kraków Airport. Małopolska jest także bardzo aktywna w mediach społecznościowych, gdyż przekaz promocyjny przy okazji ŚDM kieruje głównie do młodych ludzi, którzy chętnie wracają do naszego regionu.

O podjętych przygotowaniach mówił także prezydent miasta-gospodarza Światowych Dni Młodzieży Jacek Majchrowski, zwracając uwagę, że w herbie Krakowa znajduje się otwarta na oścież brama, która zachęca do odwiedzin różne kultury i tradycje. 

- Uważam, że ŚDM będą ogromną promocją dla miasta, przyczynią się do rozwoju Krakowa. Jestem przekonany, że ludzie, którzy w najbliższych dniach odwiedzą nasze miasto jeszcze nie raz powrócą do Krakowa – mówił Jacek Majchrowski.

W trakcie spotkania z dziennikarzami z całego świata organizatorzy i gospodarze spotkania młodych opisywali działania, jakie podjęto, aby ugościć przybyłych pielgrzymów.

 - W Polsce dni młodzieży rozpoczęły się już w ubiegłym tygodniu, w poszczególnych diecezjach w całej Polsce. Dziś młodzi, radośni ludzie przybywają do Krakowa, do stolicy Bożego Miłosierdzia – zauważył metropolita krakowski ks. kard. Stanisław Dziwisz. Biskup Damian Muskus z komitetu organizacyjnego ŚDM podkreślił z kolei, że duchowym centrum najbliższych dni będą krakowskie Łagiewniki, gdzie znajdują się dwa sanktuaria.

Organizatorzy poinformowali, że w trakcie Światowych Dni Młodzieży nad bezpieczeństwem czuwa 20 tys. policjantów, 3,5 tys. ratowników medycznych, 9 tys. strażaków, 11 tys. funkcjonariuszy straży granicznej i 800 funkcjonariuszy BOR. Ogromne wsparcie stanowią także wolontariusze, harcerze i strażacy ochotnicy z OSP.

(ami). Fot: UMWM







Dziękujemy za przesłanie błędu