Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 23 kwietnia. Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
przewiń w dół
Data Publikacji: 
07/01/2017 - 09:00

Haker grasuje w sieci komórkowej Play.Wystawia fałszywe faktury

Kto korzysta z sieci Play może paść ofiarą hakera, który na maila rozsyła podrobione faktury wzywające do zapłaty.

Nadawca fałszywych faktur sieci Play podszywał się pod [email protected] Identyczny układ wiadomości, logotypy oraz treść mogły nabrać niejednego internautę.

Jak podaje Zaufanatrzeciastrona.pl, nawet kliknięcie w linki przenosiło odbiorcę maila do autentycznego serwisu Play. Widniały tam te same liczby co zawarte w fałszywej fakturze - kwota do zapłaty oraz numer samego dokumentu.

E-mail zawierał też groźny skrypt, który infekował komputer odbiorcy. Wirus uruchamiał się po otwarciu nieprawdziwej faktury. Dokument nie był zapisany jak zawsze w formacie PDF, Został skompresowany do postaci archiwum RAR.

Przeczytaj też Facebook kradnie dane użytkowników?

Po ściągnięciu archiwum na dysk, ukazywał się komunikat, proszący o wpisanie hasła w celu odblokowania faktury. Hasło znajdowało się w drugim, spakowanym w cyfrowej paczce pliku.

Przeczytaj też Kradną PESEL. Jak sprawdzić czy ktoś nie wziął za ciebie kredytu

Jak czytany w portalu Zaufanatrzeciastrona.pl, Nie sposób przewidzieć, jak wiele osób wykonało instrukcje zwiedzione formą wiadomości. Ten,  to zrobił, najprawdopodobniej zaraził swoje urządzenie koniem trojańskim, pozyskującym i przekazującym wrażliwe informacje przestępcom.

(ami), fot.A.M, print screen Zaufanatrzeciastrona.pl

Katalog firm Sądeczanin.info - tu znajdziesz firmy Sądecczyzny
Miesięcznik Sądeczanin styczeń 2018