Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 20 lutego. Imieniny: Anety, Lehca, Leona
10/08/2017 - 12:00

Gdzie przeniosą dworzec PKS na czas przebudowy? A przystanki tymczasowe?

Dla naszych Czytelników jest oczywiste, że skro MDA już wypowiedziało umowę na postój taksówek przy dworcu PKS, bo niebawem ruszy z jego remontem, to i lokalizacja dworca tymczasowego już powinna być klepnięta. Jak jest naprawdę?

Zobacz też: Taksówki na dworcu autobusowym już nie złapiesz! Dlaczego?

Równie oczywistym jest dla wszystkich, że organizacja tymczasowego dworca to sprawa logistycznie niełatwa i wymagająca odpowiednich uzgodnień choćby z miejskimi służbami. Trzeba przecież zorganizować nie tylko ruch, ale dojazdy, wyjazdy, oznakowanie poziome i pionowe. Do tego jest potrzebna policja i urzędnicy.

Zobacz też: Nowy Sącz: Na remont dworca PKS trzeba czekać aż w Krakowie będą mieli lux warunki?

Dlatego zasięgnęliśmy informacji w Urzędzie Miasta w Nowym Sączu. I? I pełne zaskoczenie.

- Organizacja transportu publicznego pozagminnego nie należy do zadań władz Nowego Sącza, jednak nie sądzimy aby odpowiedzialny za utrzymanie takiego transportu podmiot nie miał rozwiązania alternatywnego na czas budowy nowego dworca. Na dzień dzisiejszy to jedyny komentarz Urzędu Miasta w tej sprawie - mówi krótko Krzysztof Witowski, rzecznik prasowy Urzędu miasta w Nowym Sączu.

Co na to sama spółka MDA, która już marcu tego roku deklarowała, że w kwietniu będą znane szczegóły inwestycji? Czekamy na wyjaśnienia.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.info 

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2018