Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 25 września. Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
12/10/2017 - 15:45

Estakada na Tarnowskiej: MZD ogłosił przetarg na remont

Dobra wiadomość dla kierowców i mieszkańców pobliskich domów – Miejski Zarząd Dróg ogłosił właśnie przetarg na remont estakady na ul. Tarnowskiej, w ciągu drogi krajowej nr 75. Co się zmieni?

Remontu doczeka się odcinek ulicy Tarnowskiej od zjazdu z Góry Zabełeckiej do ronda im. św. Jana Pawła II. Z dokumentacji przetargowej wynika, że wyremontowana zostanie nie tylko sama nawierzchnia drogi, ale również mur oporowy a co najważniejsze z punktu widzenia pieszych: chodnik.

Zobacz też:  

Nowy Sącz: Audi wjechało w dom przy ul. Tarnowskiej!  

Ich dom to garaż dla piratów drogowych. Urząd Miasta pomoże?

O plamach remontu, w ślad za lipcową interpelacją radnego Grzegorza Fecki donosił wiceprezydent Wojciech Piech. - Po wykonaniu projektu (do końca sierpnia 2017) oraz uzyskaniu pozwolenia ba budowę, jak również wyłonieniu wykonawcy, roboty budowlane planuje się zakończyć do końca grudnia 2017 roku.

Zobacz też: Będzie remont estakady na Tarnowskiej! Auta przestaną wypadać z drogi?

Czas na składanie ofert mija 17 października. Czy zwycięzcom przetargu uda się zakończyć inwestycje w terminie zapowiadanym przez władze miasta?

Stawka jest wysoka, bo już w październiku musi ruszyć budowa dwóch rond (pod ruinami zamku i na Helenie) i mostu heleńskiego.

ES [email protected] Fot.: archiwum sadeczanin.info 

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.

Jeden człowiek własnymi rękami zbudował kamienny most. Ta historia ze Znamirowic nad Jeziorem Rożnowskim, mogłaby się stać kanwą dramatu. Słyszeliście o tej historii? Obejrzyjcie nasz reportaż:


Dziękujemy za przesłanie błędu