Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 21 lipca. Imieniny: Danieli, Wawrzyńca, Wiktora
14/07/2017 - 09:25

Debata ciężkiego kalibru na Forum Ekonomicznym. Nowa Ameryka, stara Europa? Co dalej z sojuszem?

Czy w świecie politycznym, tak bardzo i nieustanie zmieniającym się i stawiającym nam ciągle nowe wyzwania są jeszcze aktualne sojusze, w które wszyscy wierzymy? Czy możemy liczyć na pomoc i na korzyści z nich płynące?

Ukierunkowanie polityczne wielu krajów diametralnie zmienia się, głównie przez zmiany elit rządzących. Wybory, w tak bardzo liczących się krajach jak Stany Zjednoczone, skutkujące przejęciem władzy przez Partię Republikańską, a przede wszystkim przez Donalda Trumpa lub też we Francji, gdzie nowym prezydentem został Emmanuel Macron nadają zupełnie nowy kształt ładowi geopolitycznemu świata.

Czytaj też Berdychowski będzie godzić Polskę z Ukrainą na Forum Ekonomicznym?  

Podczas debaty „Nowa Ameryka, stara Europa? Co dalej z sojuszem?” uczestnicy spróbują odpowiedzieć między innymi na pytanie, jak bardzo wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej wpłynie na relacje, a co za tym idzie na sojusze zawarte pomiędzy państwami Starego Kontynentu, a Stanami Zjednoczonymi i jak będą kształtować się ich stosunki transatlantyckie w przyszłości.

Przeczytaj też Kto pracuje za darmo na Forum Ekonomicznym i co z tego ma?

Partnerzy panelu to Kanadyjski Instytut Spraw Globalnych jak i Limes, Italian Review of Geopolitics, a wśród potwierdzonych gości i uczestników dyskusji są: Colin Robertson, dyplomata i wiceprezydent Kanadyjskiego Instytutu Spraw Globalnych, Brando Maria Benifei, eurodeputowany oraz Brendan Donnelly, dyrektor Federal Trust for Education and Research z Wielkiej Brytanii.

(ami) fot. forum-ekonomiczne.pl

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.Dziękujemy za przesłanie błędu