Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 24 września. Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny
12/10/2017 - 19:50

Co to jest Klaster Aktywnej Turystyki? Przeczytaj i skorzystaj

Podstawowym obszarem specjalizacji Klastra jest aktywny wypoczynek - połączenie turystycznej rekreacji i wypoczynku z udziałem w imprezach sportowych o zasięgu regionalnym lub ogólnopolskim. Klaster Aktywnej Turystyki jest dobrowolnym porozumieniem przedsiębiorstw, jednostek naukowych, Instytucji Otoczenia Biznesu, jednostek samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych.

Klaster Aktywnej Turystyki
Jednym z najważniejszych zadań Klastra Aktywnej Turystyki jest budowanie wokół swojego obszaru działalności szerokiej społeczności osób aktywnych – spędzających aktywnie czas, uprawiających sport i prowadzących zdrowy tryb życia. Społeczność ta, konsekwentni budowana dzięki ciągłemu poszerzaniu zakresu świadczonych jej usług i zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań informatycznych (platforma internetowa, aplikacja mobilna, innowacyjne usługi sieciowe) będzie swoistym odpowiednikiem „Facebooka ludzi aktywnych”.

Zobacz też: Festiwal Biegowy z wizytą w Koszycach

Fundacja Festiwal Biegów wspólnie z Ministerstwem Sportu i Turystyki realizuje projekt pn „Partnerstwo publiczno-prywatne szansą na rozwój małopolskiej turystyki”. Nasze działania kierujemy w szczególności do biznesów małych i średnich, lokalnych i regionalnych. Zachęcamy przedsiębiorców do udziału w projekcie.

Projekt przewiduje m.in. zorganizowanie dla członków Klastra Aktywnej Turystyki cyklu wizyt studyjnych w obiektach turystycznych, które zrealizowały projekty w obszarze turystyki w partnerstwie publiczno-prywatnym (PPP).

Zobacz więcej na temat: Klastra Aktywnej Turystyki

- Spotkania będą doskonałą okazją do bezpośrednich kontaktów i wymiany doświadczeń, szczególnie w zakresie tworzenia sieci współpracy międzybranżowej i realizacji wspólnych inicjatyw na rzecz społeczności lokalnej – wyjaśnia Agnieszka Brejdak, koordynator projektu.

W trakcie wizyt odbędą się warsztaty z udziałem przedstawicieli jednostki samorządu terytorialnego oraz partnerów prywatnych wybranego projektu PPP z tego obszaru.

W najbliższych dniach i tygodniach odwiedzimy:

I wizyta studyjna – planowany termin: 23-26.10.2017

23.10.2017 – Stok Dębowca w Bielsku-Białej (woj. śląskie),
24.10.2017 – Zamek Książ (woj. dolnośląskie),
25.10.2017 – Centrum Kulturalno Rekreacyjne w Muzeum Wsi Mazowieckiej (woj. mazowieckie)

II wizyta studyjna – listopad (ok. 29.11 - 1.12.2017)

29.11.2017 – Międzynarodowe Centrum Spotkań Młodzieży w Toruniu (woj. kujawsko-pomorskie),
30.11.2017 – Wyspa Spichrzów w Gdańsku (woj. pomorskie),
1.12.2017 – Sopot Centrum (woj. pomorskie).

Do udziału w wizytach zapraszamy serdecznie przedsiębiorców, pracowników przedsiębiorstw, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego oraz organizacji pozarządowych zaangażowanych w działalność Klastra Aktywnej Turystyki. Udział w wizytach studyjnych jest bezpłatny. Podczas spotkań zapewniamy transport z Nowego Sączą między obiektami, nocleg, wyżywienie oraz materiały warsztatowe. (pif)

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.

Na zewnątrz coraz chłodniej. Jak oszczędnie palić w piecu i w dodatku tak, by spalać większość szkodliwych substancji? Radzi mistrz kominiarski Tomasz Szołdrowski


Dziękujemy za przesłanie błędu