Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 21 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory
27/07/2017 - 11:25

Chodnik przy Kamiennej. Już miał być, a dalej go nie ma. Ludzi szlag trafia

Obietnica budowy chodnika przy ulicy Kamiennej na sądeckim osiedlu Zawada to już prawdziwa telenowela. Co i rusz słychać zapewnienia, że już niedługo będzie. I co? I nic. Miejski Zarząd Dróg w maju ogłosił na inwestycję przetarg. 20 czerwca została podpisana umowa z wykonawcą. Niestety do dziś nie rozpoczęto jeszcze prac. Mieszkańcy osiedla Zawada twierdzą, że to Miejski Zarząd Dróg "robi trudności". Co na to dyrektor Grzegorz Mirek?

- Mieszkańcy przychodzą do mnie i dopytują, kiedy rozpoczną się roboty, bo zgodnie z ogłoszeniem przetargowym chodnik powinien zostać oddany do użytku najpóźniej do 30 listopada – mówi zaniepokojony Paweł Terebka, członek zarządu osiedla Zawada.

- Mieszkańcy obawiają się, że MZD robi jakieś trudności z realizacją tego zadania. Boją się, że urząd miasta może wycofać się z zawartej umowy albo będzie chciał przekazać mniejszą kwotę na tę inwestycję, bo pieniądze będą potrzebne na budowę nowego stadionu dla Sandecji?  – dodaje Terebka.

Zobacz także: Nie będzie chodnika przy Kamiennej? Dyrektor Mirek: Będzie chodnik!

Przetarg wygrała firma Goldfood, która zobowiązała się zbudować chodnik za kwotę 1 199 516, 17 złotych, dając przy tym 5 lat gwarancji.

Dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu nie martwi się o realizację inwestycji.  

- Termin wejścia na budowę i rozpoczęcia prac  jest zależny od wykonawcy – tłumaczy Grzegorz Mirek, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu.

Zobacz także: Skuteczna interwencja! Chodnik na Asnyka już naprawiony

- Dla mnie ważny jest termin zakończenia prac związanych z budową chodnika i ścieżki rowerowej. Za to odpowiada firma, która wygrała przetarg.  Muszą oni przygotować wszystkie niezbędne dokumenty przed rozpoczęciem prowadzenia robót. Zgodnie z umową podpisaną z wykonawcą, termin zakończenia robót budowlanych, a tym samym wykonania chodnika i ścieżki rowerowej upływa 30 listopada – dodaje Mirek.

RG [email protected], Fot. AM

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji


Dziękujemy za przesłanie błędu