Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 grudnia. Imieniny: Jolanty, Łukasza, Olimpii
przewiń w dół
Data Publikacji: 
07/12/2016 - 13:40

Chodźcie z nami na wojnę o "sądeczankę"!

Zebrała ekspertów, którzy sporządzili wstrząsający raport na temat wykluczenia komunikacyjnego Sądecczyzny i zamierza rozliczyć decydentów z niespełnionych obietnic. Poseł Elżbieta Borowska, choć parlamentarzystką jest od niespełna roku, zakasała rękawy i zabrała się za urzeczywistnianie drogowych i kolejowych inwestycji. Jutro organizuje konferencję w Nowym Sączu pod hasłem „Jak uzdrowić sądecki transport”. Razem z serwisem Sądeczanin.info chce też walczyć o "sądeczankę". Spotkanie jest otwarte dla każdego. Walczcie razem z nami.

- Od wielu lat trwają w środowisku samorządowców i polityków także samych mieszkańców regionu niekończące się dyskusje na temat słabej jakości infrastruktury Sądecczyzny - mówi gorlicka posłanka Elżbieta Borowska z Ruchu Kukiz,15.-  Wszyscy zgadzają się, że brak odpowiednich działań na rzecz poprawy stanu dróg oraz linii kolejowych powoduje stagnację gospodarczą w regionie.

Przeczytaj też Sądecznie chcą sądeczanki! Najwyższy czas na konkrety!

Skutecznym rozwiązaniem tego problemu ma być „Sądeczanka”, czyli ekspresowa droga z Nowego Sącza do Brzeska, która stanowiłaby szybkie połączenie  z autostrad A4 oraz budowa linii kolejowej „Piekiełko – Podłęże”. Ale obydwie inwestycje ciągle są tylko „na papierze”.

- Ze względu na wysoką ilość środków, które trzeba byłoby przeznaczyć na te inwestycje, ich stopień realizacji zatrzymał się na poziomie marzeń mieszkańców oraz niespełnionych zapewnień ze strony polityków - stwierdza Borowska, która uważa, że trzeba przedstawić realne rozwiązania umożliwiające poprawę stanu infrastruktury.

To dlatego parlamentarzystka zleciła ekspertom z Klubu Jagiellońskiego opracowanie raportu poświęconego wykluczeniu transportowemu wschodniej Małopolski.  

Przeczytaj też Wstrząsający raport o wykluczeniu transportowym Sądecczyzny

- Dokument  pod redakcją Macieja Dulaka i Pawła Grzegorczyka to wnikliwa analiza i  rozłożenie na czynniki pierwsze problemów oraz wyzwań z jakimi boryka się region. Autorzy raportu  podkreślają, nie tylko „Sądeczanka” oraz „Piekiełko – Podłęże” jest zbawieniem dla regionu - mówi Borowska.

Co jeszcze?  Swoje koncepcje wyrwania naszego regionu z  komunikacyjnej zapaści przedstawią jutro podczas zorganizowanej  przez poseł Borowską konferencji nie tylko autorzy raportu. Także eksperci z dziedziny transportu, samorządowcy oraz lokalni przedsiębiorcy.

- Wszyscy zasiądą przy jednym stole  jutro, 8 grudnia, o godzinie 10 w sądeckim hotelu Panorama po to, żeby wspólnymi siłami odpowiedzieć na pytanie „Jak uzdrowić Sądecki transport?” - tłumaczy Borowska i zachęca do udziału w konferencji mieszkańców regionu.

- Spotkanie jest otwarte dla każdego , kto chce wyrazić swoje zdanie oraz skonfrontować je z opinią prelegentów bądź pragnącego na żywo usłyszeć nowe pomysły umożliwiające rozwiązanie problemu - dodaje poseł.

Wśród prelegentów pojawią się między innymi Jacek Żelasko, ekspert w dziedzinie nowoczesnych technologii oraz bezpieczeństwa danych, Ludomir Handzel, zawodowo związany z zarządami  spółek kolejowych i transportowych, Wiesław Pióro, dyrektor obsługi posprzedażowej w firmie Wiśniowski, Jan Załubski, prezes zarządu firmy ZET Transport oraz Karol Trammer, dziennikarz zajmujący się tematyką kolejową, redaktor naczelny dwumiesięcznika “Z Biegiem Szyn”.

(ami, fot archiwum 


Komentarze Facebook

Miesięcznik Sądeczanin sierpień 2017