Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 23 kwietnia. Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
przewiń w dół
Data Publikacji: 
14/05/2017 - 12:00

Chełmiec, najlepsza wieś w Polsce. I to nieodpłatnie

W ślad za wynikami rankingu Związku Powiatów Polskich gmina Chełmiec uzyskała miano najlepszej gminy wiejskiej w Polsce. Ale na tym nie koniec – chełmiecka gmina uplasowała się też na trzecim miejscu w skali kraju jeśli chodzi o skuteczność w pozyskiwaniu energii odnawialnej.

Na wstępie komunikatu w tej sprawie Bernard Stawiarski po raz kolejny mocno podkreśla, że to ranking nieodpłatny a przez to bardziej miarodajny od innych i cenniejszy dla samorządu.

Zobacz też:  Już od 6 lat w Chełmcu żyje się najlepiej w Polsce! Inne gminy z Sądecczyzny daleko w tyle

- Kategorie w których nasza gmina zdobyła najwięcej punktów to przede wszystkim pozyskiwanie funduszy pozabudżetowych, wspieranie rozwiązań proekologicznych, wsparcie osób wykluczonych społecznie, wspieranie działań sportowych oraz rozwój bazy infrastrukturalnej – chwali się na gminnej stronie internetowej wójt Bernard Stawiarski.

Zobacz też: Z Chełmca nie opłaca się emigrować. A jak jest z Twoją gminą? Są wyniki rankingu

- Do tego dochodzi jeszcze modernizacja i cyfryzacja urzędu, zwiększenie wiedzy urzędników poprzez specjalistyczne szkolenia, usprawnienie procedur poprzez elektroniczny obieg dokumentów oraz udostępnienie urzędu dla osób niepełnosprawnych. Wszystko po to, aby jakość obsługi mieszkańców uległa znacznej poprawie – zaznacza w oficjalnym komunikacie.

Czy równie wysokie loty uda się samorządowi zachować gdy - lub jak wolą niektórzy, jeśli - Chełmiec uzyska status miasta?

ES [email protected] Fot.: UG w Chełmcu

Katalog firm Sądeczanin.info - tu znajdziesz firmy Sądecczyzny
Miesięcznik Sądeczanin styczeń 2018