Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 16 lipca. Imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli
przewiń w dół
22/07/2017 - 08:50

Budowlańcy opanowali dwór w Lipnicy Wielkiej. Ruinie przywrócą dawny blask [ZDJĘCiA]

Dwór w Lipnicy Wielkiej zamienił się w wielki plac budowy. Wreszcie ruszył długo wyczekiwany remont.

Do końca czerwca przyszłego roku powinien zakończyć się remont zabytkowego dworu w Lipnicy Wielkiej. Firma z Korzennej, która wygrała przetarg przejęła już plac budowy. Kilka dni wcześniej w Urzędzie Gminy Korzenna wójt Leszek Skowron i właściciel firmy Andrzej Grygiel podpisali umowę na wykonanie prac.

Korzeński budowlaniec był jednym z trzech trzech oferentów, biorących udział w przetargu.

Czytaj też Za miliony zamienią ruinę w Lipnicy Wielkiej w architektoniczną perełkę

 

Opiewająca na 2,93 mln zł oferta okazała się najkorzystniejsza. Sporą część kosztów przebudowy pokryje dofinansowanie z budżetu województwa małopolskiego, z którego gmina pozyskała 2,1 mln zł  - informuje urząd gminy.

Zabytkowy dwór ma odzyskać swój blask. Po zakończeniu remontu będzie atrakcją turystyczną i miejscem organizacji wydarzeń kulturalnych o szerszym zasięgu. 

Odrestaurowany obiekt stanie się miejscem koncertów, żywych lekcji historii, spotkań tematycznych, biesiad galicyjskich, warsztatów tematycznych, szkoleń, konferencji i spotkań okolicznościowych.

Czytaj też Przymusowa przeprowadzka może wyjść na dobre?

Są też plany organizowania stałych i czasowych ekspozycji. Nie zabraknie również możliwości zwiedzania obiektu z przewodnikiem dla grup zorganizowanych, ale także indywidualnych gości. Do dyspozycji turystów będą prezentacje multimedialne i usługi przewodnika w języku migowym. (ami) fot, UG Korzenna 

Ruszył remont zabytkowego dworu w Lipnicy Wielkiej

budowlańców czeka mnóstwo roboty
Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.Dziękujemy za przesłanie błędu