Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 czerwca. Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
przewiń w dół
15/06/2017 - 06:10

Berdychowski szykuje przepis na Europę na następne dekady?

Przygotowania do tegorocznego wrześniowego Forum Ekonomicznego, któremu jak zawsze przewodzi Zygmunt Berdychowski i jego Instytut Studiów Wschodnich idą już pełną parą. Jakie zagadnienia tym razem zdominują największą konferencję w Europie Środkowo-Wschodniej, na którą co roku przyjeżdżają prezydenci, premierzy, ministrowie i parlamentarzyści naszego regionu oraz szefowie największych firm z całego świata?

Po raz kolejny za sprawą Forum Ekonomicznego i Zygmunta Berdychowskiego Krynica stanie się miejscem najpoważniejszych dyskusji, decyzji biznesowych i politycznych deklaracji. Konferencja, w ciągu lat stała się swoistą marką będąca  synonimem otwartości na różne sposoby myślenia o państwie i gospodarce. Jakie kwestie w tym roku zdominują polskie Davos? 

Przeczytaj też Kto pracuje za darmo na Forum Ekonomicznym i co z tego ma?

Problemy związane z bezpieczeństwem naszego kontynentu, Brexit, dylematy energetyczne, niestabilna sytuacja polityczna na świecie, reformy gospodarcze, zmiany na rynku pracy, kryzys strefy euro, impas migracyjny – to dzisiejsze poważne wyzwania, z którymi musi uporać się Unia Europejska.

Mimo to kraje stowarzyszone z Unią, takie jak Gruzja, Mołdawia czy Ukraina wciąż dążą do dalszego zbliżenia z Brukselą. Z kolei Federacja Rosyjska próbuje wykorzystać europejskie kłopoty, aby doprowadzić do złagodzenia sankcji wprowadzonych przeciwko Moskwie w odpowiedź za agresję wobec Ukrainy. Czy są to jedynie trudności tymczasowe? Jakie metody pokonywania nowych wyzwań wybierze Stary Kontynent?Te wszystkie palące nasz region problemy układają się w hasło tegorocznego Forum „Projekt Europa – jaki przepis na następne dekady”.

 

Bieżący rok przebiega pod znakiem wyborów w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Holandii, Norwegii i Czechach. Stąd podczas tegorocznego Forum politycy, ekonomiści i eksperci będą dyskutować o tym, jak zmiany elit rządzących tych państw wpłyną na kształt stosunków międzynarodowych.

Przeczytaj też Debata Kaczyński - Orban. To Węgrzy naśladują Polaków, nie odwrotnie

Ale także o rozwoju polityki USA przez najbliższe cztery lata i jej wpływ na politykę państw europejskich. Zatem jaki będzie świat nowych liderów? Odpowiedzą na to krynickie obrady.

Podczas Forum nie zabraknie także ważnych rozmów o makroekonomii, biznesie i zarządzaniu, rynkach finansowych, patriotyzmie gospodarczym, innowacjach, rozwoju regionów, ochronie zdrowia, ekologii, mediach, turystyce i kulturze.

 W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, przyznane zostaną Nagrody Forum Ekonomicznego. Konferencja, której organizatorem jest  Fundacja Instytut Studiów Wschodnich startuje 5 wrzenia. (ami) fot. archiwum sądeczanin info 

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.Dziękujemy za przesłanie błędu