Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 21 maja. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
przewiń w dół
17/03/2017 - 09:05

Będzie nowe boisko dla starosądeckich piłkarzy

Wybrano firmę, która za niemal 900 tys. złotych zmodernizuje stadion Sokoła w Starym Sączu.

Do przetargu stanęła tylko jedna firma - TEL-BRUK z Częstochowy z kwotą  898 998.35 zł brutto oferując 60 miesięcy rękojmi. Gmina planowała przeznaczyć na ten cel 700 tys. złotych. 

Modernizacja stadionu polegać będzie na zainstalowaniu nowych trybun (po przeciwnej stronie niż dotychczas) i kabin dla zawodników rezerwowych, a sam obiekt będzie monitorowany. Wykonawca będzie także musiał wykonać odwodnienie, odcinek kanalizacji deszczowej wraz z przepompownią ścieków opadowych, wybudować mur oporowy i palisady. W zakresie jego prac będą także roboty przy instalacji elektrycznej, budowie dwóch piłkochwytów, wykonanie elementów małej architektury i remont studni wraz z budową zbiornika retencyjnego i instalacji nawadniania.

Na boisku trenują młodzi piłkarze, już w wieku 4 lat. To zawodnicy klubu MKS Sokół i UKS Sokoliki. Co ciekawe, właśnie na tym boisku, już w połowie tego roku trenować będą zawodnicy z całej Europy, którzy przyjadą na Turniej Sokolika. Boisko, które na razie jest w kiepskim stanie, tym razem przywita piłkarzy nową murawą.

(KB)

fot. UM Stary Sącz