Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 20 lutego. Imieniny: Anety, Lehca, Leona
16/01/2018 - 16:30

Będzie 500 plus na pierwsze dziecko?

Czy rządowy program 500 plus obejmie też pierwsze dziecko? Nie wyklucza tego Beata Szydło, która jest teraz przewodniczącą Komitetu Społecznego Rady Ministrów. Jeżeli sytuacja gospodarcza będzie na to pozwalała, to w 2019 roku takie zmiany być może zostaną przyjęte - zapowiedziała wicepremier.

Rządowy program 500 plus mogą czekać zmiany. Beata Szydło zapowiada, że być może w 2019 roku uda się poszerzyć jego obecną formułę - informuje portal businessinsider.

Takie ostrożne deklaracje wicepremier złożyła podczas spotkania z mieszkańcami Leszna. Szydło przypomniała, że w trakcie przygotowywania programu pojawiały się propozycje objęcia nim także pierwszego dziecka. 

Czytaj też Kto im wypłaci 500 plus? Samorząd już się nie zajmuje rodzicami za granicą 

- Jesteśmy na początku roku budżetowego, więc w tym roku na pewno nic się nie zmieni, ale jeżeli sytuacja gospodarcza będzie na to pozwalała, to 2019 r. takie zmiany być może zostaną przyjęte" - powiedziała Szydło i zaznaczyła, że rządowi PiS udało się uszczelnić system podatkowy.

Czytaj też Nauczyciele dostaną 500 plus. Niespodziewany prezent rządu, z którego może być zadyma

- Jest więcej dochodów, ludzie coraz więcej zarabiają, jest coraz większa konsumpcja. Możemy mieć nadzieję na to, że wyniki budżetu będą coraz lepsze – dodała.

Kilka dni temu minister rodziny i pracy Elżbieta Rafalska poinformowała, że w budżecie na 2018 r. na finansowanie programu 500 plus przewidziano około 24,5 mld zł, Szefowa resortu  oceniła, że nie ma potrzeby, by tę kwotę powiększać. Do października 2017 roku na 500 plus od początku trwania programu wydano 33 mld zł.

[email protected] fot. K.B

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2018