Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 25 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
przewiń w dół
Data Publikacji: 
11/07/2017 - 10:40

Basen z wodą mineralną? Chcą taki zbudować w krynickim uzdrowisku

Takiego basenu jeszcze w Polsce nikt nie wybudował. W Krynicy będzie można pływać … w wodzie mineralnej. Do takiej inwestycji szykuje się w uzdrowisku spółka Lwigród.

Właściwości lecznicze krynickiego mikroklimatu sprawiają, że do uzdrowiska walą drzwiami i oknami ludzie nie tylko z całej i Polski, ale także zza zagranicy. Teraz przyciągnie ich jeszcze jeden wabik.

Ośrodek sanatoryjno–wypoczynkowego „Lwigród” chce wybudować nowoczesny zakład przyrodoleczniczy wraz z basenem leczniczym z wodą mineralną, a dokładnie szczawą.

Przeczytaj też Zdrowie zamknięte w butelce. Można go wypić za dużo?

Będzie to novum w skali kraju, bo takiego obiektu nie ma w żadnym mieście w Polsce. Są baseny z wodą siarkowa, solankową, ale ze szczawą nie ma nigdzie. Mineralną do basenu ma dostarczyć uzdrowisko Krynica-Żegiestów. Umowa w tej sprawie już została podpisana.  

Przeczytaj też Skąd burmistrz Reśko ma takie miliony?

Baza zabiegowa sanatorium, które działa od 1934 roku, ma być jedną z najnowocześniejszych w Krynicy.  Pozwoli na przeprowadzanie zabiegów łączących kinezyterapię, czyli terapię ruchem, ze zdrowotnym wpływem wody mineralnej. Dodatkowo na dachu nowego zakładu powstanie taras z urządzeniami do helioterapii.

Z basenu „na receptę” pacjenci będą mogli korzystać od grudnia przyszłego roku. Budowa zakładu przyrodoleczniczego ma kosztować w sumie ponad 8 mln zł. 

Na  realizację inwestycji ośrodek otrzyma 5,28 mln zł z regionalnego programu operacyjnego. Umowę na dofinansowanie wspólnie z wicemarszałkiem Stanisławem Sorysem podpisała Maria Golba, dyrektor sanatorium.

(ami) fot. archiwum sądeczanin. info

Katalog firm Sądeczanin.info - tu znajdziesz firmy Sądecczyzny
Miesięcznik Sądeczanin styczeń 2018