Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 17 lipca. Imieniny: Aleksego, Bogdana, Martyny
przewiń w dół
26/01/2012 - 07:00

Docenili Forum w Krynicy: Berdychowski został Finansistą Roku

Zygmunt Berdychowski, przewodniczący Rady Programowej Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdrój oraz radny Sejmiku Województwa Małopolskiego został uhonorowany wyróżnieniem „Finansista Roku”, przyznawanym przez tygodnik Gazeta Finansowa.

Nagrodę podczas uroczystej gali Hyatt Regency Warsaw w Warszawie w imieniu Zygmunta Berdychowskiego odebrał Jerzy Bochyński, prezes Fundacji Instytut Studiów Wschodnich, która organizuje co roku Forum Ekonomiczne w Krynicy.

Berdychowski został  wyróżniony  za organizację XXI Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdrój, będącego jednym z najważniejszych wydarzeń gospodarczych w 2011 roku. Forum, które odbyło się w ubiegłym roku pod hasłem: "Europejskie dylematy: partnerstwo czy rywalizacja? Przyszłość Europy i Unii Europejskiej" zgromadziło ponad 3000 osób z całego świata.

Celem konkursu organizowanego  już od 12 lat przez redakcję „Gazety Finansowej” jest uhonorowanie osób i instytucji, których działania w minionym roku miały największy wpływ na stan polskich finansów oraz całej gospodarki. W poprzednich latach honorowe tytuły „Finansisty Roku” otrzymali m.in.: Waldemar Pawlak, Wicepremier i Minister Gospodarki,  Ludwik Sobolewski, Prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, Stanisław Kluza, szef  Komisji Nadzoru Bankowego, Zyta Gilowska, Minister Finansów,  Leszek Balcerowicz, Prezes Narodowego Banku Polskiego, 
Andrzej Podsiadło, Prezesi PKO BP, Wojciech Kostrzewa, Prezes BRE Banku i Wiesław Rozłucki - Prezes GPW.

                                                            ***

Gazeta Finansowa ukazuje się od czternastu lat. Tygodnik informuje o istotnych wydarzeniach w polskiej i światowej gospodarce niemal od początku funkcjonowania w Polsce wolnego rynku.   Filozofią redakcji jest nie tylko informowanie o aktualnościach, ale również promowanie dobrych wzorów, firm i osobowości, które oddziałują na polską gospodarkę.

BOS

Fot: archiwum

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.Dziękujemy za przesłanie błędu