Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 16 lipca. Imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli
przewiń w dół
28/07/2017 - 11:35

Moje małpy

i mój cyrk

Podobno ktoś „żąda głów” sędziów z Sądu Najwyższego. Ja to bardzo dobrze rozumiem. Jeśli wziąć jakiego-takiego od topora i rozrąbać mądre głowy na połowy, z każdej można zrobić dwa półgłówki. Jakaż oszczędność! A oszczędności potrzebne, bo samo ograniczenie inwestycji to za mało, by zapłacić za obniżenie wieku emerytalnego.

W dodatku takie dwa półgłówki wyciosane z jednej mądrej głowy to jeszcze może być i tak za dużo inteligencji w porównaniu z tym czy innym aktywistą. Zaś półgłówek zapewne stanie się normą umysłową i obywatelską wraz z pogłębianiem się reformy oświaty w Polsce.

Pamiętacie nowelę Mikołaja Gogola „Nos”? Każdy powinien ją przeczytać i zresztą całego Gogola. Co prawda rosyjski geniusz oszalał na koniec, ale dziś do końca jeszcze daleko. No więc tam nos był całym dostojnikiem. Ile części ciała zasiada dziś w okolicach władzy? Które to są części? Taki X… przypomina mi nerkę… nie wiem, dlaczego.

Druga sprawa do poruszenia to inwigilacja Ryszarda Petru. Nie podoba mi się to. Nie podoba mi się, że inwigilują Petru, a nie chcą inwigilować mnie, byłego sołtysa Wierchomli (przez dwie kadencje). Co to, ja nie mam już praw obywatelskich? Też chcę być fotografowany, gdy oddaję płyny na gazetę „Od Rzeczy”. Gazeta od tego nasiąka treściami, które potem spijają z jej warg spragnieni czytelnicy.

Powtarzam: proszę mnie inwigilować, a dać spokój Petru. Nawet jeśli miał romans w tym Gibraltarze czy na Grenlandii, moje romanse były i są ciekawsze. Jak mawia nieoceniony Harrison Ford w jednym z filmów: „ja znam kilka starych sposobów”. No, ale za bardzo się reklamuję, pamięć już nie ta...

W ogóle z powodu agresji w polityce doradzam zastosowanie „kilku starych sposobów”, znanych z innych domów publicznych niż budynki sejmowe. Mejklawnotłor. Nie chcę tu tego tematu rozwijać, jestem zresztą skromny amator, nie teoretyk. A poza tym, w razie czego, podporucznik rezerwy. Patrzę z rezerwą na ten cyrk.