Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 22 kwietnia. Imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji
przewiń w dół
05/01/2017 - 15:25

JUTRO IDZIEMY DO KINA (2): zapowiedzi nadchodzących premier kinowych

JUTRO IDZIEMY DO KINA (2), czyli z ogromną przyjemnością oddajemy w Wasze ręce kolejny odcinek cyklu zapowiadającego premiery filmowe nadchodzącego weekendu. Gotowi? Zaczynamy.

Nowy Rok przynosi do sądeckich kin aż pięć premier, z czego dwie w 3D. Wybór tygodnia padł na Justina Kurzela, reżysera Assassin's Creed (2016), filmu opartego na motywach bestsellerowej gry komputerowej z Michaelem Fassbenderem, Marion Cotillard i Jeremym Ironsem w rolach głównych. Następnie coś, czego zagorzali fani twórczości Garry'ego Marshalla, a w szczególności jego ostatnich trzech produkcji: Walentynki (Valentine's Day, 2010), Sylwester w Nowym Jorku (New Year's Eve, 2011) i Dzień Matki (Mother's Day, 2016), przegapić po prostu nie mogą – wielowątkowa komedia romantyczna z Maciejem Zakościelnym, Magdaleną Różczką, Agnieszką Więdłochą i Piotrem Stramowskim w rolach głównych – Po prostu przyjaźń (2016). Bo tajemnica bycia gwiazdą polega na zachowywaniu się jak gwiazda, czyli animowana komedia muzyczna Sing (2016) dubbingowana przez takie nazwiska jak: Dorociński, Socha, Farna, Walewska czy Kwiatkowski. W filmie pojawia się aż 65 znakomitych utworów – współczesnych i tych mniej, w zupełnie nowych, zaskakujących aranżacjach, które mają spore szanse, aby zaskarbić sobie serca widzów. O tym, czy Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie (Perfetti sconosciuti, 2016) dowiemy się za sprawą wielkiego kinowego hitu „made in Italia”, komediodramatu autorstwa Paolo Genovese, z uwielbianą zarówno we Włoszech, jak i Polsce – Kasią Smutniak. Na koniec dramat biblijny Józef i Maryja (Joseph and Mary, 2016) z Kevinem „Herculesem” Sorbo w roli głównej. Za sterami filmu zasiadł nie kto inny jak Roger Christian, osoba współodpowiedzialna za scenografię takich blockbusterów jak: Obcy – 8. pasażer Nostromo (Alien, 1979, R. Scott) i Gwiezdne wojny, część IV: Nowa nadzieja (Star Wars Episode IV: A New Hope, 1977, G. Lucas). Co może wyniknąć z tego połączenia? Strach się bać.

To tyle na dzisiaj, recenzja filmu tygodnia już wkrótce, do zobaczenie w następnym tygodniu, a jutro... idziemy do kina.

***

Szczegółowe informacje na temat aktualnego repertuaru znajdziecie na stronach internetowych sądeckich kin. Natomiast więcej filmów oczywiście na synekdochanowysacz.blogspot.com, facebook.com/StowarzyszenieDlaMiasta i sadeczanin.info

(Bartosz Szarek)
Fot.: kadr z filmu