Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 16 października. Imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła
29/12/2014 - 13:13

Sądecki Pielgrzym: Zapomniane życzenie

„Drogie dzieci! Dzisiaj również niosę wam swego Syna Jezusa na ręku i proszę Go o pokój dla was i pokój pośród was. Módlcie się i adorujcie mego Syna, aby do waszych serc weszły Jego pokój i radość. Modlę się z wami, abyście byli bardziej otwarci na modlitwę. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie.”
W orędziu, które Marija Pawlowic, jak twierdzi, przekazała nam od Matki Bożej 25 grudnia w Medziugorje, możemy zauważyć, że po pierwsze Maryja prosi w naszym imieniu o POKÓJ. Papież Franciszek w bożonarodzeniowym słowie do wiernych także koncentrował się na sprawie POKOJU.

Prośba o modlitwę wydaje się spowszedniałym wezwaniem, ale skoro pojawia się, to jest jej widać za mało.
Adoracja - na tę prośbę odpowiada coraz więcej wspólnot i pojedynczych osób. Przykładem dla nas może być malutka parafia w Niskowej (gm. Chełmiec). Dzięki otwarciu na Ducha Świętego księdza proboszcza i parafian Adoracja Najświętszego Sakramentu trwa tam dzień i noc przez cały rok.

Takich Kościołów w całej Polsce jest zaledwie kilkanaście. W jeszcze mniejszej Olszance (600 wiernych) nowy proboszcz zorganizował modlitwę i Adorację dziecięcą. Zobowiązanie do codziennej modlitwy, jednej dodatkowej Mszy Świętej w tygodniu, Komunii i Adoracji dobrowolnie/ przyjęło 150 dzieci. Godzinę przed każdą Eucharystią ludzie trwają tam na Adoracji Pana Jezusa w Ciszy. Warto wejść na www.parafiaolszanka.pl i podczas transmisji Mszy Świętej posłuchać codziennej krótkiej, treściwej refleksji do aktualnych czytań. Tak od początku pontyfikatu czyni w Domu Świętej Marty papież Franciszek.

Podobnych przykładów aktywności w naszej diecezji jest bardzo wiele. Czują to wsparcie modlitewne kapłani posługujący na terenach objętych wojną. Ksiądz biskup Jan Sobiło – Polak, któremu w tym roku porywano kapłanów, a w jego mieście – Zaporożu, leżało za jednym razem w kostnicy 1000 ciał, dziękował za naszą modlitwę. - Nikt tak jak Polacy nie modli się o pokój na Ukrainie - mówił początkiem grudnia będąc w Warszawie.

Pamiętajmy że bardzo wiele zależy od naszej modlitwy i Adoracji Jezusa. Dzięki temu do naszego serca, serc wszelkich wrogów, wejdzie POKÓJ i radość, jak mówi w orędziu Maryja.
POKOJU i radości w sercu życzę wszystkim.

Sądecki Pielgrzym
Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.

Dziękujemy za przesłanie błędu