Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 12 listopada. Imieniny: Konrada, Renaty, Witolda
05/01/2015 - 20:29

Sądecki Pielgrzym: Prawda pluszowa czy Boża?

Trudna mowa, na którą świerzbią uszy, tak można skrótowo powiedzieć o orędziu parafrazując Ewangelię Jana 6,60 oraz Drugi List do Tymoteusza 4,3-4. Mowa jest o orędziu które 2 stycznia br. w Medziugorje przekazała tysiącom naocznych świadków jak i światu Mirjana –Dragicević Soldo. Mirjana twierdzi, że słowa te pochodzą od Matki Bożej.
„Drogie dzieci,
Jestem tutaj między wami jako matka, która pragnie wam pomóc, abyście poznali prawdę. Gdy żyłam waszym życiem na ziemi miałam poznanie prawdy i tym samym kawałek Raju na ziemi. Dlatego dla was, moich dzieci, pragnę tego samego. Ojciec Niebieski pragnie czystych serc wypełnionych poznaniem prawdy. Pragnie, abyście miłowali wszystkich tych, których spotykacie, gdyż ja również miłuję mojego Syna w was wszystkich. To jest początek poznania prawdy. Oferuje się wam wiele falszywych prawd. Pokonacie je sercem oczyszczonym: postem, modlitwą, pokutą i Ewangelią. To jest jedyna prawda i to jest prawda, którą zostawił wam mój Syn. Nie musicie o niej wiele rozmyślać. Od was oczekuje się, tego co ja czyniłam, abyście miłowali i dawali. Dzieci moje, jeśli miłujecie wasze serce będzie domem dla mojego Syna i dla mnie, a słowa mego Syna przewodnikiem w waszym życiu. Dzieci moje posłużę się wami, apostołami miłości, by pomóc wszystkim moim dzieciom poznać prawdę. Dzieci moje, zawsze modliłam się za Kościół mego Syna i o to samo was proszę. Módlcie się, by wasi pasterze zajaśnieli miłością mego Syna. Dziękuję wam“.

Maryja jak mówi miała w życiu ziemskim poznanie prawdy i dzięki temu już na Ziemi doświadczała Raju. Od czego zacząć, by doświadczyć tego samego? Post, modlitwa, pokuta i Ewangelia. Szczególnie brak nam pierwszej praktyki – POSTU, od niego trzeba zacząć.
Serca mamy ociężałe, jesteśmy syci. Zmysły śpią więc o Bogu tylko teoretyzujemy. Wyglądamy jak warany z Komodo, z wiszącymi glutami słów o Bogu , świetych, atakach na Kościół, złych rządach.
Maryja, według widzacych w Medziugorje, prosi o post o chlebie i wodzie w środy i piątki.
Początek nowego roku sprzyja postanowieniom na przykład aktom pokutnym, o których mowa w orędziu.
Sakramentalnych form pokuty przez ostatnie świąteczne dni dokonaliśmy wiele. Na te i pozasakramentalne formy pokuty mamy przed sobą cały rok .Warto wejść w rytm
i za tekstem naszego św. Jana Pawła II, którego instrumentalnie jak kiedyś Lenina, dzisiaj wykorzystujemy jako listek figowy na nasze nieróbstwo duchowe (czynić pokutę w obszarach: pokonywanie egoizmu, znoszenie niesprawiedliwości i dominacji nad drugim człowiekiem, znoszenie wyzysku innych, pokonywanie grzesznego przywiązania do dóbr materialnych, zwycięstwa nad niepohamowaną przyjemnością).

Od dwóch lat mamy papieża Franciszka. W pierwszym wystąpieniu prosił on, abyśmy się za niego modlili. Prosi o modlitwę za kapłanów w tym oredziu Maryja. Nie słychać nawoływań do modlitwy za niego. Nie słychać nawiązań do jego Adhortacji Ewangelii Gaudium (Radość Ewangelii). Czasami wydaje się, że papieża ,,na razie niema“ - przenieśli go do mediów głównego nurtu. Musimy przeczekać.
Codziennie w Domu św. Marty papież Franciszek komentuje czytania z Ewangeli. Tak czynią podczas porannych Mszy Świętych niektórzy ojcowie Jezuici w kościele kolejowym w Nowym Sączu. W małej wiejskiej parafii Olszanka czyni tak codziennie proboszcz (można usłyszeć www.parafiaolszanka.pl w zakładce –transmisja). Ewangelią możemy oczyścić nasze serce – tak mówi w orędziu Maryja.

Wyżej wymienione praktyki są jak mówi Maryja w oredziu- JEDYNĄ PRAWDĄ wtedy zaczniemy MIŁOWAĆ I DAWAĆ, serce nasze będzie domem dla Jezusa, czego pragnie Bóg Ojciec.
Zamienimy wtedy „pluszową“ prawdę na prawdę Bożą i staniemy się apostołami Miłości.
Wrócimy do siebie, rodziny, wspólnot parafialnych z tzw. ,,emigracji wewnętrznej“- złe rzady, atak na Kosciół. Maryja będzie mogła w końcu się nami posługiwać w poznawaniu prawdy przez innych.


Sądecki Pielgrzym
Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.Dziękujemy za przesłanie błędu