Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 16 października. Imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła
27/01/2015 - 14:12

Sądecki Pielgrzym: Nie dać się wiatrowi

Od 1981 roku dwudziestego piątego dnia każdego miesiąca Marija Pavlović-Lunetti przekazuje na cały świat orędzia, które jak twierdzi, są słowami Maryi do wszystkich ludzi.
Kościół do tej pory nie przyjął ostatecznego stanowiska w tej sprawie. Nie może za bardzo przyjąć jakiegokolwiek stanowiska, gdyż objawienia cały czas trwają. Często pojawia się pytanie: czy to poważne, że tak długo?

Wielu wybitnych teologów odpowiada prosto - nie my jesteśmy panami czasu. Mówią też, że nigdy w dziejach ludzkości człowiek nie posiadał takiej mocy sprawczej, aby unicestwić świat. Określają to zjawisko jako swoistą „szkołą Maryi”. Szkoła ta nie niema nowego programu poza albo ponad prawdę objawioną w Piśmie Świętym. Zacząć trzeba od nawrócenia i przebaczenia wszystkim i sobie.
Podstawę programową stanowi „pięć kamieni”:
1.Codzienna lektura Pisma Świętego
2.Codzienna modlitwa różańcowa
3.Spowiedż Święta comiesięczna
4.Eucharystia – jak najczęstsza
5.Post o chlebie i wodzie w środy i piątki /jak zdrowie pozwala/

Może fakt, że wielu z nas nie wdraża w swoje życie tego programu powoduje cierpliwe ponawianie wezwań od prawie 34 lat?
Pięć kamieni występuje w II Księdze Samuela. Pamiętamy, że przed walką z Goliatem, Dawid wziął pięć okrągłych kamieni ze strumienia i ruszył z procą przeciwko Filistynowi. Finał walki znamy. Filistyn Goliat to uosobienie szatana złorzeczącego Bogu i Izraelitom, gotowego ich zniszczyć. Maryja przypomina nam, że szatan to nasz największy wróg. Przy pomocy wyżej wymienionych „pięciu kamieni”, które Ona nam podaje, podobnie jak Dawid, pokonamy go.

Maryja widzi nasze największe braki na ten czas, mówi z czego wynikają. Najważniejsze jednak jest to, że podaje nam rozwiązanie.
25 stycznia 2015 roku Marija Pavlović – Lunetii przekazała takie orędzie:
„Drogie dzieci! Również dziś wzywam was, abyście swoje powołanie przeżyli w modlitwie. Teraz, jak nigdy dotąd, Szatan chce zagłuszyć człowieka i jego duszę zaraźliwym wiatrem nienawiści i niepokoju. W wielu sercach nie ma radości, bo nie ma Boga ani modlitwy. Nienawiść i wojna rosną z dnia na dzień. Dziatki, wzywam was, abyście z zachwytem zaczęli od nowa drogę świętości i miłości, bowiem z tego powodu przyszłam do was. Razem bądźmy miłością i przebaczeniem dla tych, którzy potrafią i chcą kochać jedynie miłością ludzką, a nie tą niezmierną miłością Bożą, do której wzywa was Bóg. Dziatki, niech nadzieja na lepsze jutro będzie zawsze w waszym sercu. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie.”

Sądecki Pielgrzym

Orędzie to i wcześniejsze dostępne są na stronie www.medziugorje.blogspot.com
Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.

Dziękujemy za przesłanie błędu