Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 12 listopada. Imieniny: Konrada, Renaty, Witolda
24/09/2014 - 13:26

Komentarz Szewczyka: Wituszyński i pustostan przy ul. Gurgacza

Przed wczorajszą sesją Rady Miasta Nowego Sącza przewodniczący Jerzy Wituszyński, w ostatniej chwili, "rzutem na taśmę" polecił pracownicom biura rady skserować, a następnie wrzucić do skrzynek radnych drugi paszkwil o rzekomej chorobie psychicznej Artura Czerneckiego, jaki wpłynął na jego ręce. Podczas posiedzenia paszkwil przechodził z rąk do rąk, wzbudzając uśmieszki szczególnie urzędników ratuszowych.
Wituszyński powtórzył akcję z poprzedniej sesji, choć tym razem nie przerwał obrad Rady Miasta, aby obwieścić światu, że według osoby o trudnej do ustalenia tożsamości rywal prezydenta Ryszarda Nowaka w  listopadowych wyborach o najwyższy urząd w mieście to wariat.

Za to z zatroskaną miną, jak tylko on potrafi, konsultował przed sesją sprawę  z członkami komisji statutowo-prawnej, gdzie mu stanowczo odradzano nagłaśniania śmierdzącej na kilometr "korespondencji". Przewodniczący zrobił inaczej.

Za pierwszym razem paszkwil był podpisany przez niejaką „Wiesławę Wójcik” - nic więcej - i na Wituszyńskiego spadły gromy za kolportowanie anonimu. Tym razem paszkwil o prawie identycznej treści jak poprzednio „Wiesława Wójcik” opatrzyła adresem: „Nowy Sącz, ulica Gurgacza 24” i biedny Wituszyński uznał, że teraz jest OK, to już nie esbecki anonim lecz poważna skarga od poważnej obywatelki miasta.

Sęk  w tym, że zaraz po sesji Czernecki udał się w towarzystwie radnej Barbary Jurowicz – chciał mieć świadka - pod wskazany adres. Okazało się, że to pustostan, dom - widmo z powybijanymi szybami, od lat niezamieszkały, jak mówią sąsiedzi.

Ktoś szybko skojarzył, że ta okolica to ojcowizna jednego z radnych, żelaznego zwolennika obecnego prezydenta, mieszka tam jego rodzina, ale to pewno przypadek...

W związku z powyższym mam pytanie do przew. Wituszyńskiego:

Panie Jurku, gdzie jest granica Pańskiej autokompromitacji?!

Henryk Szewczyk

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.Dziękujemy za przesłanie błędu