Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 16 października. Imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła
20/11/2014 - 13:29

Komentarz Szewczyka: Kaczyński dobije Nowaka

W Nowym Sączu gruchnęła wieść, że w sobotę przyjeżdża do miasta sam prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, aby zabrać głos przed II turą wyborów prezydenckich. Nie mam wątpliwości, że będzie to głos, który zaważy na wyniku dogrywki 30 listopada.
Znana jest stałość poglądów Jarosława Kaczyńskiego. Wszyscy wiedzą, że nie jest koniunkturalistą i oportunistą, zawsze staje po stronie wartości, zawsze przedkłada interes ogółu nad interesem partyjnym. Za to wszystko „Kaczor” jest od lat zaciekle zwalczany przez ludzi złych, a z drugiej strony, właśnie za to - kochany i szanowany przez miliony zwykłych Polaków, lecz po kolei.

Prezes PiS jest za zrównoważonym rozwojem Polski, sprzeciwia się pączkowaniu miast metropolitarnych kosztem prowincji, mówi "Nie!" marginalizacji takich miast jak Nowy Sącz, zatem niewątpliwie poprze konkurenta Ryszarda Nowaka.

Prezes PiS boleje nad dramatyczną zapaścią demograficzną kraju i ucieczką młodych zagranicę, za pracą i chlebem, więc nie wyobrażam sobie, aby nie zaapelował do sądeczan o głosowanie na rywala Ryszarda Nowaka.

Prezes PiS od ćwierćwiecza walczy z sitwami, klikami, nieformalnymi układami, nepotyzmem i kolesiostwem, więc na bank wezwie sądeczan do poparcia przeciwnika Ryszarda Nowaka.

Prezes PiS zawsze staje po stonie biednych i krzywdzonych, na pewno nie podoba mu się, że w Sączu jest najdroższa woda w kraju, więc nie ma mowy, aby nie poparł adwersarza Ryszarda Nowaka.

Prezes PiS jest za przejrzystością w życiu publicznym, docenia niezależne, nie przyspawane do władzy media lokalne i z tego względu ponad wszelką wątpliwość poprze oponenta Ryszarda Nowaka.

Prezes PiS jest wielkim polskim patriotą, zawsze domagał się usunięcia symboli sowieckiego zniewolenia z przestrzeni publicznej, więc na sto procent zaapeluje o głosowanie na antagonistę Ryszarda Nowaka.

Prezes PiS jest człowiekiem kulturalnym, światłym, otwartym, ciepłym, bardzo miłym w bezpośrednim kontakcie; nie znosi pychy, buty i arogancji, i z tego powodu nie ma możliwości, aby nie wyraził uznania dla współzawodnika Ryszarda Nowaka.

Można by dodać, że prezes PiS nie znosi też kłamstwa, krętactwa, cynizmu i obłudy, i o jeszcze paru innych rzeczach należałoby napisać, ale nie będę wystawiał cierpliwości Szanownych Czytelników na próbę, czas na podsumowanie.

Prezes PiS jest za prawdą, uczciwością i sprawiedliwością w życiu publicznym, to szczery demokrata, człowiek zwyczajnie dobry, zatem konkurent Ryszarda Nowaka powinien spać spokojnie.  Sam Jarosław Kaczyński przyjeżdża mu z odsieczą, co w tak konserwatywnym, religijnym, przywiązanym do wartości mieście jak Nowy Sącz ma swoją wagę.

Uważam że sobotnia wizyta „Kaczora” w Sączu to gwóźdź do trumny ośmioletnich rządów Pana Ryszarda, prawdziwe mizerykordia.

Henryk Szewczyk
Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.

Dziękujemy za przesłanie błędu